چه کسانی نظم شهری را برهم می‌زنند؟

همزمان با نزدیک شدن به ایام عید نوروز، در گوشه و کنار شهر خصوصا در معابر اصلی شاهد بساط دستفروشانی هستیم که نظم شهری را بر هم می‌زنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ با نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز و سال جدید و داغ بودن بازار خرید اجناس مختلف، در گوشه و کنار شهر، خصوصا در معابر اصلی شاهد بساط دستفروشانی هستیم که نظم شهری را برهم می‌زنند.

امسال نیز همانند سال های گذشته با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال دستفروشان زیادی در پیاده‌روها و گاهی خیابان‌های اصلی شهر نیز اقدام به فروش اجناس خود می‌کنند.

مناطق پرتردد شهرستان شهریار، همانند شهر اندیشه و شهریار که میزان جمعیت متمرکز آن‌ها نیز بیشتر از سایر نقاط می‌باشد، اصلی‌ترین محل‌ها برای دستفروشان است.

اندیشه

اما این تنها یک روی سکه است، قطعا حضور بی نظم و انضباط این خرده فروشان در معابر اصلی شهر علاوه بر این‌که چهره شهر را زشت می‌کند بلکه باعث برهم زدن نظم شهر نیز می‌شود، چراکه در ایام آخر سال برای طی مسافت‌های کمی با خودرو شخصی، باید چندین ساعت در ترافیک مانده و مسیر چند دقیقه‌ای طی چند ساعت پیموده می‌شود.

شهرداری و ارگان‌های مرتبط طی سال‌های گذشته چاره‌ای برای این مشکل اندیشیده‌اند و محل مشخصی را برای دستفروشان شب عید در نظر گرفته‌اند اما استقبال آن چنانی از این طرح نشده و بازار آن‌ها از رونق خوبی در آن اماکن برخوردار نبوده است.

اما به نظر می‌رسد این طرح با کمی بررسی دقیق‌تر، مناسب به نظر برسد، به‌عنوان مثال ایده برگزاری نمایشگاه بهاره در جنب پایانه تاکسیرانی شهریار ایده مناسبی است، چرا که اگر تعداد چنین اماکنی در سطح شهرهای مختلف شهرستان افزایش پیدا کند، می‌توان در آینده ای نزدیک شاهد از بین رفتن این مشکل شهری باشیم.

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =