دستمزد سال ۹۵ کارگران ۱۴درصد افزایش یافت + جدول

شورای عالی کار لحظاتی پیش (بامداد چهارشنبه) با افزایش ۱۴ درصدی حداقل حقوق ۱۳ میلیون کارگر ایرانی برای سال ۹۵ موافقت کرد.

به گزارش تهران نیوز ، بامداد چهارشنبه نشست شورای عالی کار با توافق بر سر افزایش ۱۴درصدی حقوق کارگران در سال ۹۵ ، به پایان رسید.

با این حساب حداقل حقوق کارگران که در سال ۹۴ ، مبلغ ۷۱۲۴۲۵تومان بود با افزایش ۱۴درصدی ، به ۸۱۲۱۶۵ تومان در سال ۹۵ افزایش می‌یابد.

براساس این گزارش در این نشست که ریاست آن را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برعهده داشت، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، معاونان وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند. علاوه بر این نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هم به عنوان دو ضلع دیگر شورای عالی کار در این نشست به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

این نشست از ساعت ۱۸ بعدازظهر روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد و تشکل‌ها پس از شام کاری بحث و تبادل‌نظر درباره تعیین مزد را ادامه دادند.

به گزارش فارس، دولت و کارفرمایان در اواسط چانه‌زنی خود پیشنهاد افزایش ۱۲ درصدی را مطرح کردند اما نمایندگان کارگری روی رقم ۱۵ درصد برای افزایش حداقل مزد سال  ۹۵ تأکید داشتند.

براساس این گزارش همچنین در این نشست، حق مسکن بدون تغییر همان ۲۰ هزار تومان، بن کارگری ۱۱۰ هزار تومان بدون تغییر و پایه سنوات نیز همان ماهانه رقم ۳۰ هزار تومان باقی ماند که روزانه هزار تومان محاسبه خواهد شد.

حداقل دستمزد در سال ۱۳۹۵روزانه ۲۷۰۷۲۲ ریال تعیین شد.

*جدول تغییرات مزد سال ۹۵ کارگران

بسته کامل دستمزد سال ۱۳۹۵ کارگران کشور
عنوان رقم به تومان
حداقل مزد ۸۱۲٫۱۶۵
بن نقدی(خواروبار) ۱۱۰٫۰۰۰
حق مسکن ۲۰٫۰۰۰
حق پایه سنوات روزانه ۱٫۰۰۰
حق اولاد/یک فرزند ۸۱٫۲۱۶
جمع دریافتی افراد متاهل تک فرزند ۱٫۰۵۳٫۳۸۰
جمع دریافتی افراد مجرد ۹۷۲٫۱۶۵
حداقل مزد روزانه ۲۷٫۰۷۲
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  خداوند لعنت کند قوم ظالمین را ان شاءالله
 • که حرف دل کارگران مظلوم ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  ۹۶۰ هزارتومان درماه ازکارگرحقوق با سابقه ۲۹ می گیرم کفاف زندگی ام را نمی دهد.آیا وقت آن نرسیده است که مسئولان به کارگران برسند. قیمت گوشت موغ ولبینات و... به قدری بی رویه افزایش یافته است که صدای رسانه های داخلی هم درآمده است. حقوق کارگران ۳۰ درصد افزایش یابد حال که دولت عدالت محورنرخ خدمات دولتی را این همه افزایش داده است حقوق کارگران هم ۳۰ درصد افزایش یابد یا نرخ خدمات دولتی متناسب با افزایش حقوق این قشرزیاد شود درغیراین صورت دولت حق قشرحقوق بگیررا پایمال وادامه زندگی را برآنان دشوارمی کند. وحقوق بگیران پایین دست تغییرآنچنانی درمبلغ دریافتی شان احساس نمی کنند. زیرا افزادی که حقوق بالای دریافت می کنند حقوقشان ده برابرمی شود. که هیچ مسئولی درکشورهم پیگیری حال این مشکل نیست. که حرف دل کارگران مظلوم
 • ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  باسلام واقعا متاسفم برای کارگرانی که اینگونه مسئولینی برایشان تصمیم گیری می کنندوقتی نمایندگان کارگران سر سفره شام باکارفرمایان ودولتی ها مینشینند بهترازاین نمی توانند عمل کنند.
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  باسلام واقعا متاسف شدم برای خودم ومیلیونها کارگر ایرانی که نمایندگانشان با کارفرما ودولت سر یک میز می نشینند وبعداز پر شدن شکمهایشان تصمیم می گیرند
 • محمد پروین ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  واقعا تاسف می خورم به حال خودم ومیلیونها کارگر ایرانی که نمایندگانشان با کارفرما ودولت که سر یک میز شام می خورند وبا شکمهای پر تصمیم می گیرند
 • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
  انهای که این دستمزدهاراتعیید میمنندخودشان میلیونی حقوق میگیرندبعددم ازاسلام میزنند
 • ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
  آیا حقوق کارگران مهم است یا کنسرت های بی اخلاق آقای رئیس جمهور جنابعلی درجواب رئیس جمهوری قبلی که کفته بود تورم پائین آمده فرمودید تورم را جیب مردم معلوم میکند آیا آلان تورم راجیب مردم مشخص میکند یاحرفهای غیراصولی دولت مردان شما ماداریم از بیکاری بچه های مان له میشیم آیا حقوق ۸۱۲۰۰۰ تومان رسمی و۵۰۰۰۰۰ و۶۰۰۰۰۰ تومان غیررسمی با۴ نفربیکار لیسانس و فوق لیسانس ویک نفردانشجو میتوان زندگی کرد البته این نوشته برای دولت مردان مابیکانه است چرا برای اینکه آنقدرثروت دارند ودرد مارا نمی فهمند