باید وزرایی که چالاک نیستند هر چه سریع تر تغییر یابند

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه وزرایی که در دولت از چالاکی برخوردار نیستند باید هر چه سریع تر تغییر یابند اظهار داشت: عمده مشکلات اقتصادی مربوط به مردم است زیرا مردم اصل هستند و دولت خادم مردم است.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از میزان؛ سید رضا اکرمی با تاکید بر اینکه وزرایی که در دولت چابک و چالاک نیستند باید هر چه سریع تر تغییر یابند گفت: من یک بار به پشت آقای نعمت زاده زدم و گفتم آقای رئیس ابوالمشاغل دیگر تو را بس است اما او خندید و رفت.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه وزرای دیگری هم هستند که آنها را مناسب آن سمتی که عهده دار شده اند نمی دانم خاطر نشان کرد: ما باید مسئله مشکلات اقتصادی را مرتبط با همه ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران بدانیم نه فقط دولت!

وی با تاکید بر اینکه عمده نقص مشکلات اقتصادی از ناحیه مردم در کشور جاری است بیان داشت: در انقلاب ما اصل مردم هستند و دولت خادم است دولت فقط سیاستگذاری می کند و مردم هستند که اجرا می کنند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: وقتی در اروپا جنسی گران می شود مردم تصمیم می گیرند آن جنس را نخرند و وقتی نمی خرند به قیمت سابق برمی گردد اما در ایران می خرند.

اکرمی با اشاره به سند چشم انداز ۲۰ ساله اظهار داشت: ما در مقام عمل مشکل داریم وقتی کارمند ،‌کارگر تولید کننده و مصرف کننده ما خود را موظف به عملکرد کردن به این سیاستگذاری نمی داند وزیر ما به تنهایی نمی تواند کاری کند.

وی افزود: اینکه انتظار داشته باشیم امور اقتصادی از طرف وزیر اصلاح شود توقع نادرست است زیرا وزیر به تنهایی نمی تواند اوضاع را بهبود بخشیده و تولید،‌توزیع، نگهداری و مصرف را اصلاح کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه عمده مشکلات اقتصادی از طرف مردم است بیان داشت: مردم باید مصرف خود را اصلاح کرده و تولید کنندگان خود را کیفی سازی کرده و میزان آن را افزایش دهند متاسفانه اینگونه نیست و آمار حکایت از اسراف ۱۵ میلیون تنی در سال دارد.

اکرمی با اشاره به اینکه بعد از برجام حل مشکلات اقتصادی بیشتر از قبل مورد انتظار قرار گرفت اظهار داشت: نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی نشان دهنده این است که این موضوع صرفا بر دوش دولت نیست و همه مردم ایران باید به اندازه خود در این مسیر گام بردارند.

وی تاکید کرد: این مشکل توسط یک دستگاه یا یک قوه حل نمی شود و مردم باید ابتدا درآمدها و هزینه هایشان را برنامه ریزی کرده و نظم و انضباط بخشند و سپس دولت به معنای مجموعه ارکان نظام برای مملکت داری اقتصاد امنیت کشور برنامه ریزی کرده و نظارت و دخالت کند.

وی با اشاره به اینکه روز به روز خرج ما به دخلمان غلبه پیدا می کند بیان داشت: هزینه هایی مانند موبایل اینترنت و تلویزیون به ضروریات زندگی افزوده شده و حتما باید منابع درآمدی برای آن باشد که اینها را تامین کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی ما مربوط به دوره کنونی نیست و از بیش از ۳۰ سال پیش ما با این مشکلات روبرو بوده ایم.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =