خواکین گوسمنˈ ملقب به ˈال چاپوˈ که به بزرگترین قاچاقچی جهان رهبر باند قاچاق مواد مخدر ˈسینالواˈ و فردی که تحت بیشترین پیگرد در جهان قرار داشت در مکزیک دستگیر شد.

به گزارش آفتاب ری به نقل از ایرنا، مقامات مکزیکی اعلام کردند که ال چاپو در بامداد امروز شنبه به وقت محلی در شهر ˈمازاتلانˈ واقع در شمال غربی مکزیک دستگیر شد. وی یکی از مجرمانی بود که تحت بیشترین پیگرد قانونی از سوی مکزیک و آمریکا قرار داشت. ال چاپو مکزیکی در سال 1993 میلادی در گواتمالا دستگیر شده بود اما در سال 2001 موفق شد از زندان ˈخالیسکوˈ که بالاترین درجه امنیتی را داشت، بگریزد . این قاچاقچی در صدر لیست 10 مجرمی که تحت بیشترین پیگرد از سوی آمریکا بودند، قرار داشت.
مقامات شیکاگو سال گذشته وی را دشمن شماره یک قلمداد کردند و نام او جایگزین ˈآل کاپونهˈ گانگستر معروف آمریکا شد. وزارت خزانه داری آمریکا چندین تحریم علیه ال چاپو و خانواده او مخصوصا فرزندان و همسرش ، که به گمان می رود که مدیریت سرمایه عظیمش اکنون در دست آنها است، اعمال کرد که شامل ضبط و توقیف دارایی های ال چاپو است . آژانس مبارزه با قاچاق مواد مخدر آمریکا تا پنج میلیون دلار برای کسانی که با اطلاعات خود ، آنها را در دستگیری این مجرم کمک کنند، جایزه گذاشته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =