دستگیری ۲۰ تروریست ترددکننده به عراق و سوریه، در مرزهای ایران

وزیر اطلاعات از دستگیری بیش از ۲۰ نفر از عوامل تروریستی ترددکننده به مقصد عراق و سوریه، در مرزهای کشورمان خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، حجت‌الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهارداشت: ایام محرم و صفر از مقاطعی است که جریان‌های تروریستی برای ضربه به برنامه‌های عزاداری امام حسین (ع) جدیت بیشتری به خرج می‌دهند.

وی بر همین اساس تاکید کرد: امنیت بی‌بدیلی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران حکم‌فرماست برای دشمنان بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران تحملش سنگین است، از این رو در طول سنوات گذشته سرمایه‌گذاری کرده و جریان‌های تروریستی را مورد حمایت خود قرار دادند تا به هر نحوی امنیت جمهوری اسلامی ایران را به چالش بکشند.

وزیر اطلاعات با تاکید براینکه به لطف خداوند در سال‌های گذشته فیلم‌های مختلف تروریستی را سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی کرده‌اند و جمعی از آنها و سرکردگانشان را به هلاکت رسانده و طرح‌های تروریستی آنها را خنثی کردند که بخشی از این موارد در مطبوعات به استحضار ملت ایران رسیده است.

علوی تصریح کرد: این امنیت بی بدیل که دشمنان اسلامی را تحقیر کرده و از سویی دیگر در جای جای کشورهای منطقه و حتی فرا منطقه صدای انفجار در عربستان، پاکستان، کویت، فرانسه، تونس و ترکیه شنیده می‌شود و می‌بینیم مردم کوچه و خیابان جان خود را در جریان انفجارهای تروریستی از دست دادند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مختلف اعلام کردند از جمله اهداف تروریست‌ها انجام عملیات تروریستی در جمهوری اسلامی ایران است که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) موفق نشده‌اند.

وزیر اطلاعات گفت: از سویی دیگر فشارهایی که در جریان عملیات نظامی روسیه بر جریان‌های تروریستی در سوریه وارد شد و مجموع این‌ها باعث شدند دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش خود را در جهت به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران مضاعف کنند.

وی یادآور شد: همچنین در یک حرکت شیطنت‌آمیز بی بی سی در تلویزیون بیانیه ایمن الظواهری را قرائت کرد که از جریان‌های تروریستی القاعده درخواست می‌کرد اسلحه های خود را از روبروی هم برگیرند و به سمت جمهوری اسلامی ایران نشانه بروند، که پس از بررسی ها مشخص شد این بیانیه مربوط به ۷ الی ۸ ماه پیش بوده که بی بی سی در آستانه ماه محرم آن را منتشر کرد.

علوی خاطرنشان کرد: مجموع این‌ها باعث شد وزارت اطلاعات نسبت به جریان‌های تروریستی حساسیت یابد و کمیته عالی تکفیری با جلسات فشرده تر به موضوع توجه کرده که با حضور بنده و سایر اعضا جلسات از قبل ماه محرم آغاز شد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: به تمام ادارات کل در استان‌ها هشدار لازم را دادیم تا هوشیاری خود را حفظ کنند و تمام حرکات مشکوک را زیر نظر بگیرند و به موقع به آن ها برخورد کنند.

وی بر همین اساس ادامه دارد: علی‌رغم تلاش‌های دشمن برای انجام اقدامات ترویستی به لطف خداوند و با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تمام حرکات آنها خنثی شد.

وزیر اطلاعات با اشاره به ضربه به شبکه‌های تروریستی در شرق کشور در طول ایام محرم از دستگیری ۱۰ نفر از عوامل تروریستی در استان‌های گلستان، مازندران، تهران و سیستان و بلوچستان خبر داد.

علوی تاکید کرد: همچنین بیش از ۲۰ نفر از عوامل تروریستی ترددکننده به مقصد عراق و سوریه در مرزهای ایران بازداشت شدند.

به گزارش فارس؛ وزیر اطلاعات همچنین از ضربه به تیم تروریستی در صفی‌آباد دزفول و دستگیری ۱۴ نفر عامل تروریستی که ۸ نفر ضاربین اصلی اقدامات تروریستی در استان خوزستان بوده‌اند، خبر داد.

وی در ادامه این نشست خبری اظهار داشت: دستگیری تیم تروریستی تیراندازی به فرمانداری و چند پاسگاه انتظامی در شهر سوسنگرد که این افراد تحت حمایت کشورهای مرتجع منطقه هستند، انجانم شد.

علوی در پایان گفت‌: ایام محرم و عاشورا در جای جای کشور به لطف خداوند، عنایت امام زمان (عج) ، ادعیه زاکیه مقام معظم رهبری و همکاری و هم افزایی دستگاه های امنیتی نظامی و انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و سازمان بسیج مستضعفین در امنیت کامل سپری شد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =