فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کشف و امحای بیش از یک میلیون لوح فشرده غیر مجاز گفت: در این رابطه حدود ۶۰ نفر از تهیه کنندگان و توزیع کنندگان دستگیر شدند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از  فارس، سردار حسین ساجدی نیا صبح امروز در حاشیه مراسم امحای بیش از یک میلیون لوح فشرده غیر مجاز با اعلام این مطلب افزود بر اساس اجرای طرح امنیت محله محور پلیس تصمیم گرفتیم تا در اقدامی مشترک با وزارت ارشاد در جهت جمع آوری آثار فرهنگی غیر مجاز اقدام لازم را انجام دهیم.

وی افزود: مسئولان پلیس امنیت عمومی تهران با همکاری مسئولان قضایی موفق شدند طی چند روز گذشته بیش از یک میلیون لوح فشرده را از سطح شهر جمع آوری کرده و تعدادی از افراد فعالی در این زمینه را نیز دستگیر کند.

وی با اشاره به این مطلب که مسئولان قضایی دستورات لازم را برای برخورد با تهیه کنندگان و تولیدکنندگان این اقلام صادر کرده‌اند گفت: به طور قطع این گونه طرح‌ها ادامه خواهد یافت و مرتباً نسبت به جمع آوری محصولات غیر فرهنگی اقدام خواهیم کرد.

سردار ساجدی نیا درباره افراد دستگیر شده نیز گفت: دستگیری‌ها در دو بخش توزیع کنندگان خرد و تولیدکنندگان بزرگ رخ داده است که در سطح تولیدکنندگان حدود 60 نفر دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی بزرگ در پاسخ به اینکه آیا اجرای این طرح ها پیشگرانه بوده یا خیر گفت: قطعاً این طرح ‌ها پیشگیرانه بوده است زیر ا در خرداد امسال ما در یک عملیات موفق شدیم 5 میلیون لوح فشرده کشف و امحا کنیم در حالی که امروز این عدد به یک میلیون رسیده است.

وی درباره اینکه آیا در میان لوح‌های فشرده کشف شده فیلم‌های اکران نشده نیز وجود داشته است گفت: این گونه نبوده و خوشبختانه فیلم اکران نشده در بین آنها نبوده است.

یکی از خبرنگاران از ساجدی نیا پرسید آیا در این میان با باندهای تولید و توزیع لوح های فشرده نیز برخورد داشته‌اید یا خیر که ساجدی نیا گفت: در این دور از برخورد با تولیدکنندگان، باندی کشف نشده است.

ساجدی نیا همچنین در پاسخ به سوال به یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در چند روز اخیر شاهد التهاب مجدد بازار ارز بوده ایم گفت: مسئولان مرتبط باید در این باره پاسخ دهند.

پلیس تابع دستورات قضایی

وی افزود: ما در یک دوره با ارز فروشان سیار برخورد کردیم اما اکنون در سطح شهر به ندرت ارزفروش سیار وجود دارد.

ساجدی نیا همچنین درباره اینکه چرا اراذل و اوباش را در شمال شهر تهران نمی‌چرخانید گفت: قصد ما این بوده تا اراذل در منطقه‌ای گردانده شوند که در آن نقطه دست به اعمال مجرمانه زده‌اند.

در بخش دیگری از این مصاحبه ساجدی نیا درباره برخورد با لیوان‌هایی که روی آنها عکس‌های مستهجن وجود دارد و عرضه می‌شود گفت: برخورد با این اقلام توسط پلیس امنیت امکان ندارد و صنف مربوطه باید برخورد لازم را انجام دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =