استاد فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه تهران گفت: نیروی انسانی کارآمد، مدیریت مصرف و مدیریت سرمایه های کشور شروط اصلی دستیابی به اقتصاد مقاومتی مدّنظر امام خامنه ای است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “عابدین مؤمنی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز، با اشاره به مقوله اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: استقامت و مقاومت کردن در برابر مستکبران، دستور الهی است که در آیات کلام الله مجید و آموزه های اسلام ناب محمدی به صراحت به آن اشاره شده است.

وی گفت: این استقامت تکلیف امت اسلامی از اقشار و گروه های مختلف است، اما در میان استقامت ها مساله اقتصاد از همه مهمتر و حیاتی تر است.

مؤمنی افزود: امروز مستکبران و زورگویان عالم اقتصاد ایران اسلامی را با اعمال انواع تحریم ها و فشارها مورد هجوم خود قرار داده اند تا مردم را مستأصل و منفعل کرده و به ضعف بکشانند.

وی بیان کرد: در این مبارزه و نبرد نابرابر باید نظام اقتصادی را به گونه ای سامان دهیم که بتوانیم در برابر زیاده خواهی های بدخواهان استقامت کرده و سربلند بیرون بیاییم.

استاد فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه تهران تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم نیازمند نیروی انسانی کارآمد، مدیریت مصرف و مدیریت سرمایه های کشور هستیم.

وی گفت: وظیفه دولت متمرکز کردن و مدیریت نیروهای توانمند تحصیلکرده است تا با استفاده از اندیشه ها و توانمندی های علمی آنان در حوزه های مختلف، از مواهب و امکانات خدادادی بالقوه موجو در جامعه به نحو شایسته بهره برداری کنیم.

مؤمنی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی برای توانمندسازی اقتصاد کشور نیازمند سرمایه هستیم که بحمدالله در کشور فراوان است.

وی ادامه داد: این ثروت ها و همچنین نیروی انسانی موجود باید بیشتر در بخش تولید سازماندهی شده و بکارگیری شوند.

این استاد دانشگاه با اشاره به لزوم مدیریت بحث مصرف، تصریح کرد: برخی هزینه های جامعه اسراف است که از اساس حرام است و برخی دیگر نیز کراهت دارند که باید به این جنبه های آنها توجهی بیشتری مبذول شود.

وی تاکید کرد: آنچه در این میان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، مردمی کردن اقتصاد است.

مؤمنی ادامه داد: این مساله به معنای تبدیل نهادهای دولتی به خصوصی نیست، بلکه باید مشوق هایی در امر سرمایه گذاری فراهم کنیم تا آحاد مردم بر اساس توانمندی های خود در این امر مشارکت کنند.

وی اضافه کرد: در این میان، وظیفه دولت حمایت از مردم، سرمایه گذاران و تولیداتشان و نظارت بر امور آنان است.

استاد فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: بحمدالله در تمامی نقاط کشور توانمندی های بالقوه و بالفعل فراوانی وجود دارد که در صورت استفاده صحیح محقق کننده منویات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و به زانو در آوردن دشمنان و زیاده خواهان است.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =