دست فروش ها به هیچ عنوان مورد قبول ما نیستند

فرماندار پردیس گفت: دست فروش ها به هیچ عنوان مورد قبول ما نیستند اما متاسفانه به خاطر وجود شرایط خاص شهر بومهن، این فضا به صورت سنتی فراهم شده و این افراد که انسانهایی محترم و نیازمند هستند، از این طریق به دنبال تامین زندگی خود می باشند.

به گزارش تهران نیوز؛  مرتضی حیدری در حاشیه اعتراض کسبه شهر بومهن به فعالیت غیر مجاز دست فروشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کسبه به چند مورد اعتراض داشته و امروز این موضوع را نمایان کردند.

وی ادامه داد: مساله اول آنها فعالیت دست فروشان در شهر بومهن است که برای تردد و عبور مرور مردم، خودرو ها و عابرین پیاده ایجاد مزاحمت کرده و به نحوی در داد و ستد مغازه دارها تاثیر گذار هستند.

فرماندار پردیس افزود: کسبه معتقدند که بصورت رسمی مجوز فعالیت دریافت کرده و ضمن پرداخت مالیات، عوارض و برخی از آنها اجاره مکان از سوی نظام اتحادیه ها و اتاق اصناف و اداره صنعت معدن و تجارت به رسمیت شناخته شده و توقع حمایت از محدوده کسب خود را دارند.

حیدری با بیان اینکه مشکل دیگر برگزاری نمایشگاه های فصلی است که مانع داد و ستد مناسب برای این افراد می شود، گفت: تصمیم گرفته شد تا به حرمت کسبه نمایشگاه بهاره تنها در شهر پردیس برگزار شود اما شرطی برای آنها گذاشته ایم که مانند سال گذشته حال مردم رعایت شود.

وی تصریح کرد: بنا به فرهنگ دیرینه مردم ایران در ایام پایانی سال خرید و فروش افزایش یافته و همانگونه که طبیعت متحول می شود زندگی مردم نیز حیات دوباره یافته و با گسترده شدن دید و بازدید ها رفاقت ها تشدید می شود.

فرماندار پردیس خاطر نشان کرد: این موارد به وسایل و امکاناتی نیاز دارد که سبب می شود خرید و فروش در این ایام رونق گرفته و مشاهده می کنیم که بعضاً به حق مردم اجهاف شده و عده ای دلال صفت با ورود به مساله مواد و وسایل مورد نیاز مردم را به چند برابر قیمت عرضه می کنند.

حیدری افزود: برای برقراری توازن و جلوگیری از اجهاف در حق مردم نمایشگاه ها را برگزار می کنیم تا اجناس با قیمتی منصفانه به مردم عرضه شوند، که نمایشگاه بهاره امسال به شهر پردیس منتقل شده است.

وی اضافه کرد: محل برگزاری نمایشگاه بصورتی برنامه ریزی شده که مردم شهر های بومهن و پردیس به آن دسترسی دارند اما شرط ما این است که کسبه مانند سال گذشته با مردم مدارا کرده، تخفیف ویژه قائل شده، شرایط مردم را درک کنند، و با سودجویی کمتر نسبت به رعایت قیمت ها اقدام کنند.

فرماندار پردیس تاکید کرد: دست فروش ها به هیچ عنوان مورد قبول ما نیستند اما متاسفانه به خاطر وجود شرایط خاص شهر بومهن، این فضا به صورت سنتی فراهم شده و این افراد که انسانهایی محترم و نیازمند هستند، از این طریق به دنبال تامین زندگی خود می باشند.

حیدری ادامه داد: دست فروشان باید قبول کنند که عده ای برای به دست آوردن شرایط عرضه همین کالا ها هزینه کرده اند و آنها نمی توانند بدون پرداخت هزینه وارد میدان شده و تمام دستاوردها و زحمات آنان را نادیده بگیرند، بنابر این تصمیم گرفته شد در مرحله اول تذکری به آنها ابلاغ شود.

وی اظهار داشت: این افراد عزیز و هموطن ما هستند و امکان دارد به همین وسیله ارتزاق کرده و زندگی خود را تامین کنند، لذا از آنها خواهش می کنیم که نظم و مقررات عمومی را رعایت کنند.

فرماندار پردیس توضیح داد: شاهد هستیم که بعضاً در این دست فروشی ها برخی کالاهای غیر مجاز، تاریخ مصرف گذشته و بنجول با قیمت مناسب با استفاده از نیاز مردم به آنها عرضه می شود.

حیدری بیان کرد: شاید بعلت همین قیمت پایین اقبالی به سمت آنها وجود داشته باشد که اگر این مسایل رعایت نشود به شدت با آنها برخورد می شود، هم اکنون نیز شهرداری، نیروی انتظامی و دیگر دستگاه ها وارد عمل شده و موضوع را کنترل می کنند.

منبع: پردیس خبر

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =