دشمن برای انتخابات آتی برنامه دارد/مجلس ششم نباید تکرار شود

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه دشمن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برنامه دارد، گفت: بسیجی باید چشم بیدار جامعه باشد و نفوذ دشمن را رصد کند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، آیت‌الله موحدی کرمانی در جشنواره مالک‌اشتر که صبح امروز در مجتمع پنجم آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ بسیجی روز به روز در حال توسعه است و بسیج در هر مقطع توانسته انسان‌هایی شهادت‌طلب و ولایی را تربیت کند.

وی افزود: شما بسیجیان خود را برای دفاع از کشور اسلامی و ارزش‌های اسلامی آماده کرده‌اید و این جایگاه شما است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: شما بسیجیان در صفی قرار دارید که در رأس آن صف انبیاء و معصومین قرار دارند و این مساله جدی است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه جایگاه دیگر بسیج، جایگاه مدافعِ رفیع است، خاطرنشان کرد: اگر دفاع نباشد، دشمن تا آنجا پیش خواهد رفت که کره زمین را فرا بگیرد؛ جایگاه بسیج، جایگاه وسیع مدافع است.

وی با بیان اینکه گروه آمرین به معروف و نهی‌کنندگان از منکر، گروهی ممتاز در جامعه دینی هستند، گفت: آمرین به معروف، راه انبیاء را ادامه می‌دهند و شما عزیزان از این گروه هستید. در روایات آمده است که نقش و جایگاه امر به معروف تا حدی است که اگر تمام کارهای نیک در جامعه در یک طرف جمع شوند و امر به معروف و نهی از منکر در مقابل آن باشد، نسبت این دو مانند رطوبت دهان است در مقابل اقیانوس و شما جزو این گروه هستید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: امام علی (ع) فرموده‌اند که «امر به معروف و نهی از منکر را ترک نکنید». اگر می‌خواهید این حکومت و انقلاب بماند، امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه زنده باشد.

موحدی کرمانی تصریح کرد: در جهان پرغوغای کنونی با تبلیغات دروغین، انسان‌ها را گمراه می‌کنند. عده‌ای گمراه هستند و کارهایی انجام می‌دهند و تصور می‌کنند که خوب است و نمونه‌ آن تکفیری‌ها و داعش هستند که خود را به امید رحمت خدا می‌کُشند؛ اینها گمراه هستند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری تبلیغات گفت: تبلیغات معاویه، چهره‌ای از امیرالمومنین (ع) ساخته بود که وقتی گفتند ایشان در محراب شهید شده‌اند، عده‌ای گفتند مگر ایشان نماز می‌خوانده و این گمراهی است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه در چنین دنیایی که گمراه زیاد است، کسانی که مُتِمَسِّک به قدرت خدا هستند، ناجی خواهند بود، افزود: اینها در زمان ائمه، کنار ائمه هستند و در زمان غیبت کبری، در کنار ولی‌امر خواهند بود. شما چنین هستید و کنار ولی‌امر می‌ایستید و این را بارها در دوران دفاع مقدس نشان داده‌اید.

موحدی کرمانی خطاب به بسیجیان گفت: اگر تصور کنید یک امر مورد رضایت مقام معظم رهبری نیست، آن را انجام نخواهید داد.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند اگر مقام معظم رهبری دستور دهند، اجرا می‌کنیم و اگر دستور ندهند، به تشخیص خود عمل می‌کنیم که این یک خطر است؛ جایگاه خود را فراموش نکنید و قدر خدا را بدانید و اگر انسان کرامت خود را تشخیص ندهد، برای دریافت درهم و دینار به جنگ امام حسین (ع) می‌رود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اگر بسیج می‌خواهد موفق شود، باید پیوسته در حال خود‌سازی باشد، گفت: بسیجی باید توجه کند که بار سنگینی به دوش دارد و در مرحله اول باید خودسازی کرده و خود را فراموش نکند.

موحدی کرمانی، بعضی از عبادات مستحق در شرع را چشمگیر عنوان کرد و ادامه داد: بسیجی باید در صف مقدم باشد و در نماز جماعت و نماز جمعه حضوری فعال یابد. بسیجی باید در خانه و جامعه الگو باشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها به مسئولان هشدار می دهند که مواظب نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمن باشید، گفت: شما باید چشم بوده و بیدار باشید و نفوذ دشمن را رصد کنید. بسیجی باید زمان خود و توطئه‌های دشمن را بشناسد.

به گزارش مهر؛ دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در خصوص در پیش بودن دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، گفت: برای این دو انتخابات، دشمن برنامه دارد. شاید باید حواس خود را جمع کنید که مبادا خدای ناکرده یک مجلسی مثل مجلس ششم تشکیل شود که مقابل رهبر ایستاد و خون به دل رهبر کرد.

موحدی کرمانی  اظهار داشت: این خیلی مهم است که چه کسانی در مجلس خبرگان باشند. شما باید آگاه باشید که گروه‌ها چه سوابقی دارند و مردم نباید گول بخورند. مردم باید زمان را بشناسند و نسبت به وظایف خبرگان آگاه باشند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خاطر نشان کرد: نکته‌هایی که مقام معظم رهبری در مورد برجام گفته‌اند، باید مورد توجه ما باشد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =