دعوت از مردم برای کاشت درخت در روز درختکاری/ تاکید بر ضرورت حفظ درختان موجود

رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن دعوت از مردم برای کاشت درخت در روز درختکاری، تاکید کرد که حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد.

به گزارش تهران نیوز؛ محمدحسین بازگیر درباره اهمیت درختان در شهر گفت: درختان علاوه بر اینکه کیفیت هوا را افزایش داده و آلودگی‌ هوا را کاهش می دهند تولید اکسیژن کرده و زیستگاه حیات وحش هستند، همچنین کارکردهای زیبایی‌شناختی، دارند.

وی ادامه داد: همه این عوامل سبب می شود که برای درختان به عنوان موجودی با ارزش احترام قائل شویم و حفاظت از آنها را دراولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.

بازگیر با اشاره به اینکه ۱۵ اسفندماه روز درختکاری است بیان کرد: ما از مردم دعوت می کنیم که برای درختکاری در این روز با محیط زیست همکاری کنند. از آنجا که درختکاری جزو اولویت‌ برنامه‌های ما در این روز است، هماهنگی‌هایی را با برخی از دانشگاه‌ها، مراکز خدماتی و تشکل‌های مردمی برای کاشت درخت داشته‌ایم.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه با اداره منابع طبیعی درخصوص درختکاری در روز ۱۵ اسفندماه هماهنگی های لازم صورت گرفته است اظهار کرد: هماهنگی های لازم برای کاشت درخت در پارک پردیسان انجام  شده است.

وی همچنین تاکید کرد: حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و همه دستگاه ها باید برای حفاظت از درختان در سطح شهر تلاش کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =