یکی از نمایندگان درسخنانی درگوشی به رئیس مجلس گفت: آقای دکتر! خداکند که به خاطر گارانتی شما استیضاح رای نیاورد والا آبرویمان می رود.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ جلسه علنی امروز مجلس به ریاست علی لاریجانی و با حضور214 نفر از نمایندگان  راس ساعت  8:12 آغاز به کار کرد. در این جلسه نمایندگان موافق استیضاح به ارائه مطالب خود پرداختند، بیژن نوباوه وطن، در موافقت با استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه گزارشی از فیلم در ارتباط با تبلیغات رسانه های خارجی در خصوص بورسیه ها پرداخت.

در متن فیلم به برخی از تشکل های به اصطلاح دانشجویی و سایرکسانی که با این مجموعه ها در ارتباط هستند که برای استفاده از مزایای بورسیه معرفی شدند اشاره کرده است.

لاریجانی در واکنش به نوباوه پخش این فیلم را خلاف مسیر استیضاح خواند!

گفتنی است همزمان با ازسرگیری پخش فیلم مذکور لاریجانی رئیس مجلس گفت: چرا حرف های بی ربط چنین رسانه های مزخرفی را باید بشنویم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید مشخص شود که ما چرا نگران هستیم اینکه برخی در حال حاضر می‌گویند این حرف‌ها درست نیست،‌باید علت آن مشخص شود. ما می‌خواهیم بگوییم که در جریان یک هماهنگی تبلیغاتی واکاوی رسانه‌ای صورت گرفته است که یک هماهنگی میان داخل و خارج انجام شده است که مجلس بالاترین رکن یک نظام اسلامی را ناکارآمد نشان می‌دهد.

پیش از پخش این فیلم، بیژن نوباوه وطن تأکید کرد که رسانه های خارجی در حال حمایت از وزیر علوم هستند و برای اثبات حرف خود اقدام به پخش این فیلم کرد و پس از توقف پخش فیلم گفت: درصورتی که این فیلم پخش نشود دیگر حرفی نخواهم داشت.

این دو رسانه خارجی در این فیلم به بیان مطالبی پرداختند مبنی بر اینکه اقلیتی در مجلس ایران نمی خواهند در مقابل نظر اکثریت واقعیت ها را قبول کنند و فرجی دانا از سوی این افراد استیضاح می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای وزیر شما صحبت کردید که رشد علمی در دانشگاه‌های ایران بسیار بالا است اما چه کسی این موضوع را تکذیب کرده است؟ آیا پیشرفت‌هایی را که در زمینه هوافضا و دیگر موضوعات هسته‌ای در کشور انجام شد، در زمان شما بوده است؟ دانشگاهی که ما نیاز داریم تهرانی‌مقدم‌ها را باید بسازد.

این نماینده موافق استیضاح وزیر علوم با بیان اینکه یکی از نشریات دانشجویی شما هنجارشکنانه آنچنان برخورد می کند و کسی هم هیچ برخوردی با آن ندارد گفت: نشریه دانشجویی مکث ،در دانشگاه فردوسی مطلبی با عنوان خط قرمزها و تیتر فاتحه این سپاه را باید خواند منتشر کرده است. ببینید کار را به کجا رسانده اند.

الیاس نادران در جریان استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان موافق استیضاح با بیان اینکه چرا استیضاح وزیر علوم در هفته دولت برگزار می‌شود، گفت: آیا ما مقصر این موضوع هستیم که رئیس جمهور آن را در اردبیل اعلام می‌کند. نمایندگان از اسفندماه سال گذشته و پس از اینکه متوجه شدند امور وزارت جز با استیضاح علاج نخواهد یافت به فکر استیضاح افتادند و اصل استیضاح نیز 3 ماه پیش تقدیم هیات رئیسه شد.

وی ادامه داد: قصد تکرار فیلم ها را ندارم اما اگر دانشگاه ها آرم است دلیل دارد که فتنه گر جولان می دهد و حزب اللهی ها خون دل می خورند و به خاطر مصالح نظام سکوت می کنند و برای همین هنوز دانشگاه آرام است.

همچنین نادران در جریان اظهارات خود اقدام به پخش فایل صوتی منتسب به رضا فرجی دانا کرد که در این فایل صوتی نقل می شد "من نمی توانم همچنان به نمایندگان رانت دانشگاه و دانشکده و رشوه بدهم تا با آنها به چالش نرسم ".

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در خاتمه تأکید کرد: این نماینده ها اقلیت نیستند و از همه فراکسیون های مجلس هستند و دغدغه های آنان نه این حرف ها است که دکتر فرجی دانا می گویند بلکه نگرانی نظام را دارند.

در پابان یکی از نمایندگان درسخنانی درگوشی به لاریجانی گفت: آقای دکتر! خداکند که به خاطر گارانتی شما استیضاح رای نیاورد والا آبرویمان می رود.

پس از اتمام رای گیری از کل 270 رای مأخوذه، 145 رای موافق، 110 رای مخالف و 15 رای ممتنع بود و بنابراین وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات نتوانست رای اعتماد دوباره مجلس را بگیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =