فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی یشوا در سال 93 را برخورد با سارقین واتباع خارجی غیر مجاز و همچنین برخورد با هرگونه مزاحمت و شرارت عنوان کرد و افزود: دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر به صورت جدی در سال ۹۳ در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،به نقل از ندای پیشوا؛ فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال ۹۳ اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی شهرستان پیشوا در سال جدید را برخورد با سارقین واتباع خارجی غیر مجاز و همچنین برخورد با هرگونه مزاحمت و شرارت عنوان کرد و افزود: دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر به صورت جدی در سال ۹۳ در دستور کار پلیس قرار دارد. آدینه وند طرح‌های امنیت اجتماعی و محله محور، ارتباط پلیس با مساجد و مدارس و نهادهای فرهنگی در سطح شهر و معتمدین محلی برای برقراری امنیت و پیگیری پلیس افتخاری و فرهنگ سازی را از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی شهرستان پیشوا در سال جدید برشمرد. وی ادامه داد: افزایش فرهنگ خود حفاظتی و آموزش مردم برای حفظ اموال خود، اصلاح هندسی ترافیک شهری و تبلیغات غیرمجاز در سطح شهر از دیگر مواردی است که امسال پیگیری خواهد شد. وی افزود: در سال ۹۳ در خصوص نظارت مردمی بر عملکرد پلیس و افزایش بهره وری از سامانه ۱۹۷ که از این طریق مردم پلیس ما به حساب می‌آیند و همچنین افزایش بهره وری از ۱۱۰ حتما پیگیری جدی خواهیم کرد.

 Adinevand (1) فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا با بیان اینکه نحوه برخورد پرسنل نیروی انتظامی با مردم و ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی به صورت ویژه پیگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر آموزش‌های عملیاتی، آموزش خدمت رسانی برای پرسنل نیروی انتظامی گذاشته خواهد شد و نحوه برخورد با شهروندان و مجرمین صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

آدینه وند با ارائه آماری از اقدامات نیروی انتظامی شهرستان پیشوا در سال گذشته گفت: در کشفیات سلاح جنگی ۱۲۳ درصد در سال ۹۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل، دستگیری در سرقت ۱۱درصد و کشفیات سرقت ۲۷ درصد افزایش داشتیم. وی با بیان اینکه تصادفات جرحی و فوتی شهرستان پیشوا در سال ۹۲ نسبت به سال قبل آن ۴۶ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: در بحث فرهنگ سازی شهروندان اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و نهادهای فرهنگی شهرستان پیشوا در این خصوص همکاری بسیار خوبی را با نیروی انتظامی داشته‌اند. وی افزود: در سال ۹۲ در خصوص نزاع و درگیری و شرارت در شهرستان پیشوا ۲۱۸ درصد نسبت به سال قبل آن کاهش شرارت داشتیم و همچنین با کشف ۱۶۰ کیلو انواع مواد مخدر در شهرستان پیشوا اقدام بی‌نظیری در این خصوص انجام شده است. آدینه وند اضافه کرد: سال گذشته همانند سال ۹۱ دو قتل در شهرستان پیشوا رخ داد اما در سال ۹۲، چهار قاتل دستگیر شدند که دو تن از آن‌ها مربوط به پرونده‌های سال‌های قبل بوده‌اند. فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا در خصوص برخورد با اراذل و اوباش شاخص شهرستان تصریح کرد: در سال قبل ۲۵ نفر از اراذل و اوباش شاخص و به نام و دارای سوابق مختلف کیفری که بیش از ۵ فقره جرم را دارا بودند دستگیر شدند و یکی از این افراد در اواخر سال ۹۲ در سطح شهر گردانده شد.

 Adinevand (2)

سرهنگ آدینه وند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز امسال اظهار داشت: در ایام نوروز کشفیات سرقت ۵۰ درصد و کشفیات قاچاق سیگار ۱۶۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشتیم.

وی افزود: در این ایام با کشف ۱۷ مورد ماشین مسروقه و ۹ مورد موتور سیکلت ۴۰۰ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال قبل داشته‌ایم و همچنین ۴۱ سارق حرفه‌ای در همین ایام توسط پلیس پیشوا دستگیر شدند. فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا با بیان اینکه نوروز امسال فاقد تصادف فوتی بودیم اظهار داشت: تصادفات جرحی در سطح شهرستان پیشوا ۷۰ درصد کاهش و تصادفات خسارتی نیز ۲۵ درصد کاهش داشتیم که نشان دهنده اقدامات مطلوب پلیس راهور شهرستان پیشوا است. وی افزود: سه هزار لیتر انواع قاچاق مواد سوختی در این ایام کشف شد و باند قاچاق اتباع خارجی که به قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی افرادی را جذب می‌کردند، دستگیر شدند. آدینه وند تصریح کرد: در نوروز امسال جهت امنیت و خدمت رسانی بهتر به مردم علاوه بر دائر کردن ۵ کانکس پلیس، یگان‌های گشت نیروی انتظامی در سطح شهرستان آماده خدمت رسانی به مردم بودند.

 Adinevand (3)

فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا با اشاره به قتل پیرزن پیشوایی در روزهای آغازین سال ۹۳ گفت: در ایام نوروز پیرزنی در ۴ فروردین به صورتی فجیعی کشته شد و به علت اینکه این اقدام بازتاب بسیار بدی داشت و مقتول از فرهنگیان شهرستان پیشوا بود در‌‌ همان لحظات اول ۳ تیم از نیروی انتظامی برای بررسی این موضوع پیگیر ماجرا شدند.

آدینه وند ادامه داد: متهمین با نقشه‌ای حرفه‌ای و با علم به اینکه مقتول دارای طلای بسیار زیادی است به خانه وی مراجعه کرده و طلاهای وی را سرقت کردند. وی با بیان اینکه فرد قاتل مشروب و نفر دوم نیز ماده مخدر شیشه مصرف کرده بودند اظهار داشت: قاتل اصلی در ابتدا طلا‌ها را بر می‌دارد اما برای اینکه یک همدست برای اقدام خود داشته باشد یک نفر دیگر را با خود همراه می‌کند و با مخلوط کردن یکسری طلاهای بدلی با مقداری از طلاهای اصلی نفر دوم نیز شریک جرم شود. آدینه وند ادامه داد: در حین سرقت پیر زن از خواب بیدار می‌شود و پس از شناسایی این افراد، به صورت بسیار فجیعی و با ضربات چاقو و شلیک یک گلوله به سر وی به قتل می‌رسد. فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا بیان داشت: ظرف حدود ۱۲ ساعت قاتل شناسایی شد و پس از حدود ۳۹ ساعت و پس از اقدامات خوبی که از طرف پلیس انجام شد در ‌‌نهایت مجرمین در شهرستان عباس آباد در نزدیکی چالوس دستگیر شدند.

 Adinevand (4)

آدینه وند در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه با کلیه کمپ‌های غیر مجاز در سطح شهرستان پیشوا برخورد شده است و در حال حاضر کمپ غیر مجاز در پیشوا وجود ندارد اظهار داشت: قصد داریم از طریق شورای مواد مخدر شهرستان کمپ بسیار مجهزی را تاسیس کنیم که این امر مساعدت و همکاری مسئولین را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ کلانتری، پاسگاه در سطح شهرستان پیشوا فعال هستند، گفت: پاسگاه یوسف رضا، کلانتری جلیل باد و کلانتری ۱۷ شهر پیشوا در حال حاضر مشغول خدمت گذاری به مردم هستند و کلانتری ۱۲ طاق سپهر نیز در راستای ارتقای سطح امنیت در شهرستان پیشوا در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد. آدینه وند ادامه داد: این کلانتری با پیگیری و دستور سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشور در حال تاسیس است و با تاسیس این کلانتری پیشوا تنها شهرستان کوچکی در کشور است که در مرکز شهر دو کلانتری خواهد داشت. فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا در ادامه ضمن تشکر از همکاری خوب شهروندان پیشوایی با پلیس، از پرسنل سپاه ناحیه پیشوا، پایگاه‌های بسیج، شورای تامین شهرستان و دستگاه قضایی شهرستان که برای تامین امنیت شهروندان در ایام نوروز زحمت کشیده و کمک نیروی انتظامی بودند و با رضایتمندی مردمی همراه بود، قدردانی کرد. انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =