امام جمعه اسلامشهر در جمع نمازگزاران اظهار کرد: دهه فجر دهه سرنوشت سازی در تاریخ انقلاب است.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ حجت الاسلام محمد نوروزی در جمع نمازگزاران اسلامشهر گفت: دهه فجر که از 12 آغاز و تا 22 بهمن ادامه می یابد سالروز واقعه ای تاریخی و سرنوشت ساز در تاریخ ملت ایران است و قظعا مردم نیز با حضور پرشور خود در یوم الله 22 بهمن پیروی خود از نظام و انقلاب را اعلام می دارند.

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: امام محمد باقر هر هفته در نماز جمعه آیه 90 سوره نحل را قرائت می فرمودند و جامع ترین آیه در زمینه خیر و شر را این آیه می دانستند.

 نوروزی در ادمه سخنان خود مردم را به رعایت عدالت و انصاف دعوت نمود و افزود: خداوند سه عمل عدالت، احسان و رسیدگی به خویشاوندان را عواملی دانسته که سبب دستیابی به خوبی ها و نیکی ها می شوند و از فحشا، منکر و بغی به عنوان عوامل دور سازنده انسان از مسیر الهی یاد می کند.

 امام جمعه اسلامشهر همچنین بر لزوم امر تقوا و سرمشق قرار دادن آیات قرآن در زندگی بعنوان عامل دستیابی به نیکی ها و خیرات یاد کرد و ترس از خدا و درنظر گرفتن خداوند در همه امور و حاضر و ناظر گرفتن خداوند را از عوامل حفظ و نگهداری انسان در دو راهی های زندگی دانست.

 وی در باره بحث کمبود آب نیز گفت: طبق اعلام مسئولین سازمان آب بعلت کمبود بارش در سال جاری و همچنین مصرف بالای آب توسط شهروندان در صورت ادامه این روند در آینده ای نزدیک آب جیره بندی خواهد شد و به همین دلیل است که من از شهروندان درخواست صرفه جویی در مصرف آب را دارم.

 وی تصریح کرد: امر صرفه جویی در اسلام نیز با تاکید و توصیه فراوانی همراه بوده است و در روایات نیز از توصیه پیامبر به یارانش به صرفه جویی در مصرف آب حتی در هنگام وضو گرفتن آمده است.

 نوروزی در پایان خاطر نشان کرد: صدق و راستگویی  توسط همه ائمه و  پیامبران به ما توصیه شده است و به همین سبب هم بوده که پیامبر اکرم پیش از بعثت محمد امین (ص) لقب گرفته بودند.

 گزارش از دانیال درویشی

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =