فرماندار شهرستان فیروزکوه هشدار داد: ساخت و سازهای غیرمجاز و هر گونه تعرض و تغییر کاربری اراضی روستایی در ایام نوروز باید توسط دهیاران کنترل شود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز، “ابوالقاسم مهری” در جمع دهیاران بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه در سالن اجتماعات بخشداری این شهر اظهارکرد: دهیاران اساسی ترین رکن جامعه روستایی و نقطه امید روستاییان هستند.

وی با بیان اینکه دهیاران باید الگو و اسوه حسنه آحاد خانوارهای روستایی باشند، تصریح کرد: حرکت بر مدار قانون، برنامه محوری و مردمداری باید سرلوحه کار دهیاران باشد.

مهری افزود: تامین آرامش عمومی، ایجاد شورای اداری روستا، برقراری ارتباط با آحاد اهالی، اولویت بندی مسائل عمران روستایی و هزینه کرد بهینه بودجه، باید سرلوحه کار دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستاها باشد.

Firuzkooh

وی خواستار توجه به آراستگی و زیبا سازی محیطی روستاها در ایام نوروز و احداث بوستان های روستایی شد و هشدار داد: ساخت و سازهای غیرمجاز و هر گونه تعرض و تغییر کاربری اراضی روستایی باید توسط دهیاران کنترل شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه همچنین خواستار مدیریت چهارشنبه آخر سال و روز طبیعت و تقویت صله ارحام در ایام پیش رو از سوی دهیاران در مناطق روستایی شد.

وی در خاتمه، حرکت با برنامه، در کمال معرفت و انسانیت و با نیت قربة الی الله را به عنوان راه نجات بشریت عنوان و ابراز امیدواری کرد؛ دهیاران با بسیج مردمی و استفاده از تریبون های مختلف روستایی در بیان عملکرد و برنامه ها، همواره تصمیماتی مردمی اتخاذ کنند.

بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه متشکل از سه دهستان بزرگ “پشتکوه”، “شهرآباد” و “حبله رود” است که در مجموع ۳۳ شورای اسلامی و ۳۰ دهیاری دارد.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =