كارشناس مسائل فرهنگي گفت: من احساس مي‌كنم نه تنها در دولت آقاي روحاني افراطي‌ها حضور دارند، بلكه خودشان هم كم‌كم به سمت افراط كشيده مي‌شوند.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ محمدصادق كوشكي، كارشناس مسائل فرهنگي در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور در جشنواره مطبوعات و رسانه‌ها که خطاب به معترضان توقيف برخي از نشريات كشور و نيز رسانه‌هاي منتقد دولت و البته آن دسته از جرايدي بود كه به گفته وي دژ پولادين نفوذناپذير هستند؛ دژهايي كه به‌ زعم رئيس‌جمهور حتي قوه مجريه و قوه قضايي هم جرئت نزديك شدن به آنها را ندارد، اظهار داشت: بنده با بخشي از صحبت‌هاي رئيس جمهور موافق هستم. در حال حاضر نشرياتي وجود دارند كه به جرم نقد معاون رئيس جمهور در امور زنان توقيف شدند. اين نشريات تنها به اين دليل نقد صحبت‌هاي معاون رئيس‌جمهور و هيئت نظارت با عنوان توهين به مقدسات توقيف شدند.
كوشكي افزود:خيلي روند عجيبي است در همين چند ماه گذشته ما شاهد شكايت تعدادي از نشريات بوديم، آن هم به دليل اينكه دولت را مورد نقد قرار دادند و دولت هم از آنها شكايت و راهي دادگاه كرد و براي آنها احكام مختلفي صادر شد.
اين كارشناس مسائل فرهنگي ادامه داد: بر همين اساس اين قسمت صحبت‌هايشان را قبول دارم؛ چرا كه در واقع در اين مدت نشرياتي كه منتقد دولت آقاي روحاني بودند يا توقيف نصيبشان شد يا دادگاه رفتند. حرف‌هاي رئيس جمهور كاملا درست است اما اگر ايشان منظورشان اين بوده كه چرا نشريه‌اي به خاطر اهانت به مقدسات توقيف شده، بايد گفت به هر حال ايشان حقوق‌دان هستند و بايد متن قانون مطبوعات را بدانند بعيد مي‌دانم ايشان كه حقوق‌دان هستند با قانون آشنايي نداشته باشند، اهانت به احكام الهي به طور قانوني موجب توقيف هر نشريه‌اي خواهد شد؛ البته اگر اشاره ايشان به نشريه آسمان بوده باشد.
وي اضافه كرد: اما اگر منظور رئيس‌جمهور توقيف نشريان منتقد دولت است، بله با حرف ايشان موافق هستم نشريات منتقد دولت توقيف و دادگاهي مي‌شوند و با آنها برخوردهاي خشن صورت مي‌گيرد و بايد علت آن را در انتقادپذيري دولت جستجو كرد.

كوشكي با اشاره به شعار دولت يازدهم مبني بر دولت اعتدال خاطرنشان كرد: من احساس مي‌كنم نه تنها در دولت آقاي روحاني افراطي‌ها حضور دارند، بلكه خودشان هم كم‌كم به سمت افراط كشيده مي‌شوند و يكي از افراط‌ها همين افراط در ديدگاه‌هاي فرهنگي است چون در حوزه فرهنگ به افراط كشيده مي‌شوند و كسي هم نيست كه يادآوري كند كه شما با شعار اعتدال سر كار آمديد و قرار نيست در عرصه فرهنگ افراطي باشيد اما صحبت‌هاي ديروزشان مويد افراطيوني بود كه در حوزه وزرات ارشاد حضور دارند و مويد رفتارهاي افراطي وزرات ارشاد بود.

 منبع : جوان آنلاين

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =