آفتاب ری: وزارت خزانه‌داری امریکا روز گذشته اعلام کرد: با توجه به محدودیت استقراض و سقف بدهی مالی، برای آن‌که از پس وظایف مالی‌اش برآید دستورالعمل فوق‌العاده مدیریت پولی را دوباره به اجرا درآورده است.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ دولت امریکا پیش تر بر اثر مناقشه بین دو حزب دموکرات و جمهوری خواه بر بدهی های دولت و بودجه تعطیل شد.

دور قبلی تعطیلی دولت امریکا از یک مناقشه سیاسی نشأت گرفت. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد تغییراتی گسترده در نظام بهداشتی آمریکا را داد که کنگره با آن موافقت کرد.»

مخالفان لایحه خدمات بهداشتی از قدرت کافی برای سد کردن قانون بودجه دولت برخوردار بودند.

[caption id="attachment_55386" align="aligncenter" width="300"]دولت امریکا تعطیل شد دولت امریکا تعطیل شد[/caption]

بنابراین، مخالفان شروع به الحاق ماده‌های الحاقی به قوانین بودجه دولت کردند و گفتند که این قانون تنها در صورتی تصویب می‌شود که اجرای لایحه اصلاح خدمات بهداشتی ممنوع شود یا حداقل به تأخیر بیفتد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته اعلام کرد با توجه به محدودیت استقراض و سقف بدهی مالی، برای آن‌که از پس وظایف مالی‌اش برآید دستورالعمل فوق‌العاده مدیریت پولی را دوباره به اجرا درآورده است.

کنگره آمریکا قرار است علیرغم درخواست کاخ سفید، سقف بدهی رسمی دولت را در همان رقم فعلی یعنی 17.3 هزار میلیارد دلار تثبیت کند. این تصمیم کنگره ممکن است برای چهارمین بار دولت آمریکا را به نکول در بدهی و تعطیلی بکشاند. [caption id="attachment_55390" align="aligncenter" width="300"]دولت امریکا در آستانه تعطیلی دولت امریکا در آستانه تعطیلی[/caption]

در عین حال، یاکوب لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا در نامه‌ای به جان بونر، رییس مجلس نمایندگان گفت معطل کردن تصمیم برای افزایش سقف بدهی تا دقایق آخر اقدامی اشتباه است.

وی همچنین گفت: وزارت وی احتمالا فقط سه هفته دیگر می‌تواند به وظایف مالی‌اش که شامل حقوق کارمندان و مستمری بازنشستگان عمل کند. بنا بر این گزارش، دولت آمریکا در سال جاری میلادی با کسری بودجه 500 میلیارد دلاری مواجه است و فقط می تواند از طریق استقراض آن را تامین کند. اما سقف بدهی تعیین‌شده اجازه چنین استقراضی را به دولت نمی دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =