دولت بجای کلی گویی، موانع سر راه اجرای اصل ۴۴ را بردارد/ مدیران دولتی مانع خصوصی سازی هستند

رییس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با اشاره به اینکه طبق گفته وزیر اقتصاد، یکی از موانع خصوصی سازی، مدیران دولتی هستند، گفت: دولت برای تحقق اصل ۴۴ بجای کلی گویی، موانع را از سر راه بخش خصوصی بردارد.

حمیدرضا فولادگر، رییس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ در واکنش به سخنان جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری مبنی بر اینکه نمی‌شود وام بزرگ ندهیم زیرا اصل ۴۴ قانون اساسی به‌ معنای این است که بخش خصوصی به هر میزان که بخواهد می‌تواند پولدار شود و هیچ‌کس نمی‌تواند سقف برای سرمایه‌دار شدن مردم تعیین کند، گفت: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی را سیاست های کلی نظام، استراتژی و راهبردهای توسعه صنعتی و پیشرفت کشور مشخص می کند. وی با اشاره به اینکه سیاست های اصل ۴۴ یعنی دولت نقشش را در تصدی گری کم کند و به نظارت و سیاست گذاری بپردازد، اظهار کرد: دولت باید امور تصدی گر در موارد حاکمیتی را به عهده داشته باشد و بقیه امور را به مردم واگذار کند به عبارتی دیگر موانع را برای حضور بخش خصوصی و تعاونی بخش های غیر دلتی در اقتصاد رفع کند. رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با بیان اینکه نباید جلوی بخش خصوصی مانع ایجاد کنیم تا رشد کند، افزود: دولت باید زمینه رشد را فراهم کند تا سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت بگیرد وگرنه کلی گویی چاره ساز نیست. * دولت گزارش دهد چقدر از پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کرده است فولادگر با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی سال گذشته مصوبه ای را مبنی بر اینکه دولت باید پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند را تصویب کرد، ادامه داد: هم اکنون بعد از گذشت یک سال، دولت باید گزارش دهد چقدر از پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی ضمن اشاره به اینکه سیاست ها اصل ۴۴ در سال ۸۵ ابلاغ و قانون اجرای این مهم نیز در سال ۸۷ مصوب شد، تصریح کرد: باید موانع برطرف شود تا بتوان به رونق اقتصادی دست یابیم. رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با بیان اینکه وزیر اقتصاد اعلام می کند یکی از موانع در این زمینه، مدیران دولتی هستند، گفت: دولت برای تحقق اصل ۴۴ بجای کلی گویی، موانع را از سر راه بخش خصوصی بردارد.
فولادگر با اشاره به اینکه ارائه وام های کلان در پروژه های بزرگ که منجر به توسعه کشور و رونق اقتصادی شود، ایرادی ندارد، اظهار کرد: در این زمینه مهم بحث پرداخت معوقات است و اینکه این تسهیلات باید برای تحقق تولید هزینه شود وگر نه طبق قانون اساسی سرمایه گذاران بزرگ و کوچک مورد حمایت هستند. وی خاطرنشان کرد: دولت و سیستم بانکی باید نظارت هایشان را بیشتر کنند تا جلوی مفاسد اقتصادی گرفته و با مفسدان مقابله شود. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ایرانی ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
    برای پیدا کردم مدیران مخالف خصوصی سازی ،چرا راه دور برویم معاون امور صنایع وزارت صنعت و همپالکیهایش در انجمن خودرو و قطعات دو دستی شرکتهای مادر خودرو سازی را چسبیدند تا گاو شیر ده هشان از دست نرود .زندگی چند مدیر عامل قبلی ایرانخودرو را چک کنید غروی و نجم الدین و خود شخص معاون نعمت زاده ببینید از کجا به کجا رسیده اند.جالب است ..... موقع مدیریتش برج سازی هم میکرد و هزینه ساخت برج را هم تو حسابهای ایرانخودرو حساب سازی میکرد