دولت در حوزه زنان در معرض آسیب نمره قابل قبولی نخواهد گرفت

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: قرار است دستگاه‌ها در اردیبهشت گزارش عملکرد خود را ارائه دهند این در حالی است که هیچ دستگاهی نمی‌تواند به خود نمره دهد و مردم باید این کار را انجام دهند اما من به عنوان نماینده مردم اعلام می‌کنم که شهرداری و دولت در حوزه زنان در معرض آسیب نمره قابل قبولی ندارند.

به گزارش تهران نیوز ، فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به جمع آوری معتادان کارتن‌خواب‌ توسط شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: چندین بار از شهرداری تهران خواستار ارائه طرح و برنامه مربوط به این اقدام شدیم تا وضعیت زیر‌ساخت‌ها روشن شود و اقدام عجولانه‌ای صورت نگیرد، اما این امر محقق نشد.
وی ادامه داد: زمانی که نیروی انتظامی معتادان را جمع‌آوری و شهرداری مرکز شفق را تجهیز کرد و در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر گذاشت، اقدام نسنجیده‌ای از سوی ستاد انجام شد و پیمانکار درستی انتخاب نکرد. متأسفانه مردان به راحتی در این کمپ تردد داشتند و این در حالی بود که زنان روسری بر سر نداشتند و افرادی که اعتقادات بیشتری داشتند از ملحفه برای پوشاندن خود استفاده می‌کردند. رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: متأسفانه وزارت بهداشت و مددکاران نیز عملکرد خوبی نداشتند به عنوان مثال علی‌رغم غربالگری‌های صورت گرفته پزشک وزارتخانه نتوانسته بود باردار بودن یک زن ۶ ماهه را تشخیص دهد و این افراد در کمپ شفق نگهداری می‌شدند. وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به آسیب‌های اجتماعی حساس شده‌اند، افزود: قرار است دستگاه‌ها در اردیبهشت گزارش عملکرد خود را ارائه دهند این در حالی است که هیچ دستگاهی نمی‌تواند به خود نمره دهد و مردم باید این کار را انجام دهند اما من به عنوان نماینده مردم اعلام می‌کنم که شهرداری و دولت در حوزه زنان در معرض آسیب نمره قابل قبولی ندارند. دانشور خاطرنشان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی اولویت همواره با مردان بوده است، اما چرا مراکز بهاران اولویت را به زنان نداد در حالی که موضوعات مربوط به آنها بسیار جدی است؟ چندی پیش دختر ۱۹ ساله‌ای را در دروازه غار دیدم که پیش از آن در کمپ شفق بود، اما شب عید او را رها کرده بودند و این دختر بعد از ۴ ماه دوباره به مصرف موادمخدر روی آورده بود.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =