سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس معتقد است، در چنين شرايطي دولت بايد براساس فرم هاي خوداظهاري شجاعت داشته باشد كه برخي دهك ها را حذف كند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، رحيم زارع در گفت‌وگو با «جوان‌آنلاين» با اشاره به فرم خوداظهاري دولت در خصوص هدفمندي يارانه ها و حذف برخي دهك ها اظهارداشت: طبق فرمي كه سال 87 جمع شد ما يك اطلاعات اوليه از مردم داريم اما با پيشرفت تكنولوژي و به روز شدن سامانه هاي اطلاعاتي ما در حوزه املاك، ماليات، خودرو و غيره اطلاعات جامع تري در دست داريم به اين ترتيب افرادي كه نيازي به دريافت يارانه ندارند با توجه به شرايط كشور، از يارانه خود صرف نظر مي كنند.

به گفته وي، ما بايد از بانك اطلاعات املاك و سازمان آمار و سازمان مالياتي استفاده كنيم تا درآمدهاي مردم را شناسايي كرده تا كساني كه نيازي به اين يارانه و درآمد ندارند، حذف شوند.
سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس عنوان كرد: در چنين شرايطي دولت بايد براساس فرم هاي خوداظهاري شجاعت داشته باشد كه برخي دهك ها را حذف كند.
زارع ادامه داد: بايد به گونه اي عمل كرد تا سيستم دقيقي براي رديابي درآمد خانوارها داشته باشيم چرا كه حذف اکثر خانوارها بر اساس معیار درآمد زير 500 هزارتومان نارضایتی و اعتراض های مردمی را درپی دارد.
وي با تاكيد بر اينكه دولت براي شناسايي درست دهك ها نيازمند بررسي دقيق تري است، گفت: متاسفانه بسیاری از کارگران فصلی  که درآمد دائمی ندارند و مقاطعی از سال حقوق می گیرند از دریافت سبد کالا محروم شده اند.
انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =