با توجه به وضع بد حجاب در جامعه اسلامیمان تصمیم گرفتیم نمایشگاهی با موضوع حجاب در سطح دانشگاه پیام نور ری بر پا کنیم و این موضوع بهانه ای شد تا خدمت خانواده شهید مصطفی احمدی روشن برسیم و حجاب را از دید این شهید نسل سومی بررسی کنیم .

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ،دور تا دور مزار شهید حلقه بسته بودیم و منتظر خانواده آن شهید بودیم. که مادر و همسرش تشریف آوردند و پس از سلام و احوال پرسی با بچه ها و فاتحه ای بر مزار آن بزرگوار سر صحبت باز شد:

اول خدا را شاکریم که به ما توفیق این دیدار را داد و سپس تشکر از خانواده شهید به خاطر وقتی که در اختیار ما گذاشتید

و شروع سوال ها از مادر و همسر شهید

_ آقا مصطفی درمورد مساله حجاب چه نظری داشتند ؟ و معتقد بودند باید با بد حجاب ها چگونه برخورد کرد؟

همسر شهید: آقا مصطفی چادر را یک پوشش برتر می دانست و برخوردشان با کسی که خیلی بد حجاب نبود خوب بود و معتقد بودند که با اخلاق خوب می توان آنها را جذب اسلام و حجاب کرد.

از نزدیکان شهید خانمی بود که به چادر اعتقادی نداشت اما شهید هیچگاه به ایشان زور نمی کرد و همیشه با چهره خندان و با شوخی اشتباه او را می فهماند.

_ نظر شهید درمورد پوشش همسرش چگونه بود ؟ آیا محجبه بودن شما برای ایشان اهمیت داشت ؟

همسر شهید: وقتی یک زن چادری و محجبه انتخاب می کند مطمئنا محجبه بودن و چادری بودن همسرش برایش اهمیت دارد.

یکبار از من پرسید نظر شما درمورد چادر چیست؟ گفتم فرد چادری باید تمام جوانب را رعایت کند و دائما" مراقب اعمال و رفتارش باشد.

مادر شهید: یکی از ملاک های انتخاب همسرش حجاب کامل او بود. چون همسرش محجبه بود و نجابت داشت.

ولی او کسی نبود که با کسی که حجاب ندارد به خاطر نداشتن حجاب با او بد رفتاری کند و آنقدر خوش اخلاق بود که آن فرد جذب رفتار خوب مصطفی می شد. یکی از دخترانم چادری نبود آنقدر که مصطفی او را تحویل می گرفت و با او شوخی می کرد با بقیه خواهرانش این گونه نبود.

_ می خواستیم بدانیم شما به عنوان همسر شهید مصطفی احمدی روشن در مورد مساله حجاب چه نظری دارید؟

چادر نشان دهنده وقار و شخصیت زن مسلمان است.

مطمئا" انتخاب چادر در این زمان به صورت جبری نبوده و کاملا" انتخابی است .چادر مصونیت از همه جهات است و فکر می کنم خدا زن را در حقیقت به عنوان یک گوهر آفریده و هیچ چیز این گوهر را مثل چادر حفظ نمی کند. دیدار جمعی از دانشجویان پیام نور ری با خانواده شهید مصطفی احمدی روشن

_ شما در مورد کسانی که با چادر آرایش می کنند چه نظری دارید؟

هسر شهید: کسی که با چادر آرایش می کند ارزش چادر را سبک می کنند . وافراد چادری باید تمام رفتارشان را کنترل کنند و دائما" مراقب رفتار و اعمالشان باشند.

مصطفی همچون اسمش برگزیده بود

_ خصوصیات اخلاقی شهید چگونه بود؟

مادر شهید:مصطفی عکس هایش نشان دهنده خصوصیات رفتاریش است؛ هیچ وقت اخم نمی کرد، بد اخلاق نبود، کینه ای نبود و در حالیکه شوخ بود دیگران را تمسخر نمی کرد و شوخی هایش تلخ و ناراحت کننده نبود . در این 32سال یکبار هم قهر نکرد چون قهر کردن بلد نبود .

خیلی مهربان بود خیلی احساساتی بود و این احساسات را بر زبان می آورد ؛ همه را دوست داشت و این دوست داشتن را به دیگران می فهماند .

وقتی به او زنگ میزدم همه کسانی که در کنارش بودند می فهمیدند با من صحبت می کند چون خیلی محترمانه صحبت می کرد. دیدار جمعی از دانشجویان پیام نور ری با خانواده شهید مصطفی احمدی روشن

_ شما چگونه مصطفی را تربیت کردید که این گونه رشد یافت؟

اگر دیر می آمد به خانه دعوایش می کردم

مادر خیلی سختگیری برای پسر ها هستم برای دختر ها به این شکل نیستم.

پسر ها را خیلی دوست دارم و و روی تربیتشان خیلی حساسم . واگر غریبه ای بیاید

و بگوید پسرم است برای او هم سختگیر خواهم بود . چون پسر ها در زندگی مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.

اما سوالی که ذهن همه ما را به خود مشغول کرده بود این بود که علیرضا را با خود نیاورده بودند وقتی دلیل این کار را پرسیدیم گفتند عیرضا تا به حال بر سر مزارپدر شهیدش نرفته.

همان روز های اول متوجه شده بود که اتفاقی برایش افتاده .وقتی برای بازدید

به سایت نطنز رفته بودیم در محوطه یک شهید گمانم دفن کرده بودند به علیزضا گفتم که فردیست که برای ماموریت رفته تو آسمونا پیش خدا.تمام فهم علیرضا از شهادت پدرش همین است و فکر می کنم هنوز آماده برای رفتن بر سر مزار پدرش نیست هر وقت احساس کردیم این آمادگی را دارد به آنجا می بریمش

و سپس در انتهای جلسه هر کدام از بچه ها سوالاتی از همسر و مادر شهید پرسیدند و از ایشان طلب دعای خیر کردند . منبع  اشاره نیوز - جلالیان

انتهای پیام /ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =