پدر شهید احمدی روشن گفت: متاسفانه برخی می گویند که فتنه ۸۸ یک سوء تفاهم بود، آیا ایستادن در مقابل رهبر انقلاب و دشمن را نسبت به ایران به طمع انداختن، سوء تفاهم است؟ این یک ضدیت با نظام جمهوری اسلامی و دشمنی با ملت ایران بود.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ رحیم احمدی روشن در مراسم بزرگداشت شهید علم و بصیرت شهید مصطفی احمدی روشن در خصوص ویژگی های این شهید گفت: اولین ویژگی مصطفی احترام بسیار زیاد به پدر و مادر بود به نحوی که اگر پشت میز نشسته بود و من و یا مادرش با او تماس می گرفتیم به شکل تمام قد می ایستاد و وقتی دوستانش خرده می گرفتند که پدر و مادرت که اینجا نیستند، مصطفی می گفت درست پدر و مادرم اینجا نیستند ولی خدا که هست.

 وی افزود: دومین ویژگی مصطفی این بود که یک سرباز خوب برای مردم ایران بود.در دوره ای که  انرژی هسته ای متوقف شد و در سایت هسته ای را بستند آثار یاس و ناامیدی در چهره مصطفی دیده می شد وقتی جریان را پرسیدم گفت: جرات نمی کنیم از جلوی در هسته ای رد شویم و قصد داشت سایت را ترک کند و بیاید بیرون به مصطفی  گفتم بمان که خداوند چاره ساز است.

وی ادامه داد: وقتی با پیگیری رهبر انقلاب و دولت وقت و نظر مساعد مردم ایران صنعت هسته ای از سر گرفته شد و یک اکیپ پنج نفره به سرپرستی مصطفی کار را شروع  وشبانه روز کار می کردند .

پدر شهید احمدی روشن گفت : این صنعت به عنوان یک امانت از شهدا در دست ماست و باید از این جریان صیانت کنیم اگر زمانی بخواهیم به این امانت خیانت کنیم باید جواب شهدا را بدهیم.

وی ادامه داد: وقتی به غنی سازی بیست درصد دست یافتیم یکی از اقوام از مصطفی پرسید غنی سازی بیست درصد به چه کار ما می آید؟ مصطفی در جواب گفت: باید دست ایران در مقابل استکبار جهانی پر باشد و احساس نکنند که ما از غنی سازی عاجز هستیم.

 پدر شهید احمدی روشن گفت: به خدا قسم اگر ایران موفق به غنی سازی نشده بود هرگز به حرف ما گوش نمی کردند و پای میز مذاکره نمی نشستند.

وی ادامه داد: این بچه ها زحمت کشیدند و این صنعت را به این جا رساندند تا دست جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار جهانی  پر باشد یعنی هیئت مذاکره کننده ایران با ۵+۱ در ژنو با قدرت و صلابت صحبت می کند نتیجه تلاش این شهیدان است .

پدر شهیداحمدی روشن با بیان این که سومین ویژگی شهدا ولایت مداری است اظهار داشت: مصطفی یک جوان شوخ و شاد و در کار مقاوم و درعقیده راسخ بود .

 وی با تاکید بر این که ولایت مداری یک خط قرمز برای مصطفی بود خاطر نشان کرد :شهید احمدی روشن با همه افکار و عقیده ها در جهت پیشرفت کار خود کنار می آمد اما اگر کسی می خواست از خط قرمز ولایت بگذرد تحمل نمی کرد.

وی افزود: بعد ولایت مداری شهدای ما گل سرسبد ویژگی های آن هاست اگر رهبر خود را به موقع نشناسی ، نماز و عبادات هیچ ارزشی ندارد پس ولایت مسئله اصلی در زندگی ما است.

پدر شهید احمدی روشن با تاکید بر این که نباید فتنه ۸۸ را فراموش کرد و نباید این فتنه را به عنوان یک مسئله کوچکی دید،گفت :متاسفانه جدیدا گفته می شود فتنه ۸۸ یک سوء تفاهم بیشتر نبوده؛ آیا در مقابل رهبر معظم انقلاب ایستادند و آن شعار کذایی را دادند و این که دشمن را نسبت به ایران به طمع انداختن سوء تفاهم است؟ فتنه ۸۸ یک ضدیت با نظام جمهوری اسلامی و دشمنی با ملت ایران بود .

وی افزود: جدیدا برخی آقایان هیاتی از پارلمان اروپا را به ایران می آورند و مخفیانه به دیدار دو تن از فتنه گران بردند،این به چه معناست؟

پدر شهید احمدی روشن گفت: به خدا قسم جمهوری اسلامی با فتنه گران باعطوفت و مهربانی برخورد کرده است و الا اگر در کشور دیگری این اتفاق می افتاد، اولین کاری که با چنین افرادی می کردند این بود که سر آنان را به سنگ می کوفتند.

وی افزود: ولایت فقیه مانند چراغی است که در تاریکی های زندگی از آن استفاده می کنیم و برای ما ارزشمند است.

رحیم احمدی روشن  اظهار داشت: مصطفی با توجه به مشغله کاری زیادی که داشت اما روز ۹ دی به همراه همسر و فرزندش در راهپیمایی شرکت کرد و به من و مادرش تاکید  کرد که در این راهپیمایی شرکت کنیم و می گفت این حرکت پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب است و اگر ما کوتاه بیاییم دشمنان به این نتیجه می رسند که ما دست از رهبر، انقلاب و مملکت خود برداشته ایم.

وی افزود: مصطفی یک شخص ولایت مدار بود وقتی رهبر انقلاب فرمودند این پلمپ ها را بکنید و مجددا شروع به کار کنید مانند بعضی ها نبودند که فقط شعار دهند و الان که منافع شان در خطر است کارهای خود را به رهبرمعظم انقلاب نسبت می دهند بلکه آنها در عمل اثبات می کردند که ولایت مدار هستند. شهید احمدی روشن هر کاری می کرد برای رضای خدا بود و خود و کارهای خود را بزرگ نشان نمی داد و توقع نداشت کسی تشکر کند.

 پدر شهید احمدی روشن تاکید کرد: دوست داشتن خانواده، کمک کردن به مردم و مملکت در جهت پیشرفت، ولایتمداری و خداشناسی چهار ویژگی هستند که باعث شده است خداوند شهدا را بزرگ کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که سربازان و افسران جبهه جنگ نرم و علم و فناوری دانشجویان و دانشمندان هستند این جبهه بعد از شهادت مصطفی احمدی روشن حدود ۶۰۰۰  نفر از دانشجویان سراسر کشور آمدند و تقاضای تغییر رشته به فیزیک هسته ای کردند. این در حد شعار نبود بلکه آنها شعارشان توام با شعور بود و گفتند ما رهرو راه مصطفی احمدی روشن هستیم و بر این تقاضای خود پایبند بودند که حتما رشته خود را تغییر دهند.

 وی افزود: این نشان می دهد که مردم و بچه های ما به لطف خدا به پیشواز شهادت می روند و انقلاب خود را رها نمی کنند و رهبر خود را تنها نمی گذارند و در این راه راسخ و محکم ایستاده اند.

رحیم احمدی روشن ادامه داد: دشمن فکر می کرد با ترور امثال مصطفی احمدی روشن، ملت ایران عقب نشینی می کند ولی دیدیم که مردم ما اثبات کردند دشمنان ما از احمق ترین انسان های روزگار هستند.

 منبع: ندای پیشوا

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =