جانشین فرماندهی سپاه در ادامه گفت: سفیران دیپلماسی ایران که حامل ارزش های حیاتی و مدافع حقوق ملت ما هستند باید امر رهبر عظیم الشان مان حضرت امام خامنه ای را به عنوان چهار چوب و خط قرمز خود در این نبرد دیپلماتیک قرار دهند.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ سردار حسین سلامی، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ری به استقامت ملت ایران اشاره کرد و گفت: اگر نمی جنگیدیم شاید مجبور می شدیم ده ها سال در حصار دشمن زندگی کنیم. ما یاد گرفته ایم که مقاومت کوتاه مدت مصنویت های بلند مدت به ارمغان خواهند آورد. بدون شک در عرصه نبرد اقتصادی نیز چنین خواهد بود.

 وی در ادامه اظهار داشت: ما می دانیم برای این که بتوانیم به یک اقتصاد شکوفا تبدیل شویم، نیازمند آن هستیم که در این نبرد اقتصادی مقاوم باشیم.

جانشین فرماندهی سپاه در ادامه تاکید کرد: از آنجا که ما امروز در جهاد اقتصادی به سر می بریم و در این عرصه  باید با الگوی جهاد به جنگ دشمنان برویم.

سردار سلامی نیاز های امروز این نبرد را مقاومت، سرسختی و «عقب نشینی نکردن در مقابل دشمنان بزرگ» دانست و گفت: ما امروز هم آموختیم تنها راه پیشرفت ما گسستن بندهای وابستگی به دشمنان است.

وی با تاکید بر لزوم استواری در مسیر اتکا به خود خاطرنشان کرد: ظرف این چند سالی که دشمن ،ما را در عرصه های علمی، صنعتی و اقتصادی تحریم کرده است، بیشترین پیشرفت را در همین حوزه های علمی، صنعتی و توسعه عمرانی و اقتصادی کشورمان داشته ایم.

جانشین فرماندهی سپاه در ادامه به دلیل این پیشرفت ها اشاره کرد و گفت: در این شرایط بود که ما تکیه خود را از دیگران برداشته و به خود متکی شدیم و به ظرفیت هایی که خداوند در وجود ما قرار داده اتکا کردیم و مجبور شدیم استعداد های خود را بروز دهیم و این چنین بود که پیشرفت و رشد کردیم.

سردار سلامی در ادامه موضوع تحریم بنزین را یاد آور شد و گفت: ما دقیقا وقتی به خود کفایی در بنزین رسیدیم که دشمن  اعلام کردایران را با تحریم بنزین به زانو در می آوریم. پس چنین تصوری که دشمن فکر کند تحریم ها ملت ایران را متزلزل کرده و به زانو در آورده است درست نیست.

 وی به اوضاع وخیم دشمنان ایران اشاره کرد و افزود:: دشمنان بزرگ ما که روزی در تمام عرصه ها در جهان حرف اول را می زدند، امروز خودشان در باتلاقی از بحران های اقتصادی فرو رفته اند. بعنوان مثال آمریکا که روزی بزرگترین قدرت اقتصادی بود، امروز بدهکار ترین کشور جهان است. کشوری که پنجاه میلیون نفر از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند و میلیون ها انسان کارتن خواب در آن زندگی می کنند و انسان های زیادی در آن هستند که بدون کمک خیریه های ملی توان ادامه زندگی را نخواهند داشت.

جانشین فرماندهی سپاه ابراز داشت: آمریکا، کشوری که بیش از 10 درصد از جمعیت آن بیکار بوده و اوضاع آن به حدی بحرانی است که ناچارشد دولت فدرال خود را به مدت دو هفته تعطیل کند. اگر به اروپا هم نگاه کنیم مشاهده می کنیم، اروپای امروز با بحران های اقتصادی مواجه است. به طوری که با بیش از 25 درصد بیکاری در جامعه خود مواجه است.

 سردار سلامی ادامه داد: اوضاع اروپا طوری ست که حتی با بحران انتقال زباله از سطح خیابان ها و بحران تامین معیشت مردم روبروست. سرزمینی که روزی مرکز مهاجرت مردم دیگر سرزمین ها بود ، امروز تمام تلاش خود را به کار بسته تا یک نفر به آن  مهاجرت نکند.آیا اینها می توانند شفا بخش اقتصاد دیگر کشورها باشند؟

وی با تاکید بر این نکته که هیچ کشوری از تعامل با غربی ها سود نبرده است گفت: این طبیعی است که هیچ کشوری از ارتباط و تعامل با غرب به پیشرفت نرسد. هستند کشورهایی که (اعم از کشورهای عربی و غیر عربی) که برای رفاه و زندگی موفق به غربی ها پناه برده اند ، اما به نتیجه ای جز ذلت، خواری و غارت اموالشان نرسیده اند.

جانشین فرماندهی سپاه همچنین ضمن تاکید بر لزوم ادامه دادن روند مقاومت عنوان کرد: مقاومت ملت ایران امروز ثمره داده است، امروز کشورهای بزرگ صف کشیده اند. کشورهای بزرگ صنعتی، نظامی و سیاسی جهان به نام 1+5  در مقابل مقاومت ملت ایران به عجز افتاده اند.

سردار سلامی در ادامه گفت: سفیران دیپلماسی ایران که حامل ارزش های حیاتی و مدافع حقوق ملت ما هستند باید امر رهبر عظیم الشان مان حضرت امام خامنه ای را به عنوان چهار چوب و خط قرمز خود در این نبرد دیپلماتیک قرار دهند.

 وی یادآور شد: دیپلمات های ما باید بدون هیچ گونه نگرانی از قدرت های بزرگ به دفاع از حقوق ملت ایران بپردازند. قدرت های بزرگتری که آنها را آزموده ایم و می دانیم که به انتهای قدرت خود رسیده اند و  از انجام هر گونه اقدامی بر علیه ما عاجز اند. این واقعیتی است که وقایع اخیر آن را به ما اثبات می کند.

 جانشین فرماندهی سپاه در پایان خاطرنشان کرد: دیپلمات های ما نباید نگران بوده و باید متکی به اراده ملت ایران و رهبری عظیم الشان، از حقوق ملت مسلمان ایران دفاع کرده و در این نبرد دیپلماتیک نیز اراده ملت ایران را بر دشمنان بزرگش تحمیل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =