یکی از سربازان عراقی که با انگشت قطع شده برای شرکت در انتخابات حضور پیدا کرده بود اظهار کرد می‌خواهیم افراد بهتر و شایسته تری انتخاب کنیم.

به گزارش آفتاب ری به نقل از ابنا، نیروهای امنیتی عراق روز دوشنبه در آستانه اولین انتخابات پارلمانی پس از خروج نظامیان آمریکایی، پای صندوق های رای رفتند. رای گیری ساعت 7 صبح امروز به وقت محلی آغاز شد و انگشت‌های جوهری نیروهای امنیتی عراق نشان از شرکت آنها در انتخابات داشت. یکی از سربازان عراقی که با انگشت قطع شده برای شرکت در انتخابات حضور پیدا کرده بود اظهار کرد می‌خواهیم افراد بهتر و شایسته تری انتخاب کنیم. وی که از گفتن نام خود خودداری کرد تاکید کرد: عراق ناآرامی‌های زیادی را تجربه کرده است. امیدوارم انتخابات پارلمانی آتی موجب تغییر در کشور شود و خشونت های شدید در کشور را متوقف کند. حدود هفتصدوپنجاه هزار نفر از نیروهای امنیتی و نظامی عراق در تامین امنیت انتخابات پارلمانی این کشور مشارکت خواهند کرد.
یک مقام عراقی که خواست نامش فاش نشود تاکید کرد مرخصی همه نیروهای امنیتی و نظامی عراق لغو شده است و این نیروها در حال آماده باش کامل هستند و در صورت لزوم در بعضی مناطق منع آمد و شد اعلام خواهد شد. بیش از 9 هزار نامزد از حدود 280 تشکل سیاسی برای کسب کرسی های پارلمان عراق ( که 328 کرسی دارد) در انتخابات سی ام آوریل به رقابت خواهند پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =