به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری آئین نامه‌ای و پس از اعلام وصول طرح سؤال از رئیس جمهور اظهار داشت: بنده سؤال از رئیس جمهور را امضا کردم و پس هم نگرفتم.

وی افزود: کسانی که از طرف ما صحبت می‌کنند، وکیل ما نیستند، ما طبق اصل 85 قانون اساسی، خودمان وکیل خودمان هستیم، فرمایشات مقام معظم رهبری روی چشم ما جا دارد، ما سربازان جان برکفیم.

قاضی‌پور همچنین خاطرنشان کرد: باید از طریق رئیس مجلس یا نهایتا آقای ابوترابی فرد از نظر مقام معظم رهبری آگاه شویم چرا که در موضوعات مختلف از طریق رئیس مجلس، نظرات رهبری را می‌شنویم و روی چشم‌مان می‌گذاریم.

نماینده ارومیه تاکید کرد: سؤال از رئیس جمهور حق ما است؛ اوضاع آشفته بازار این موضوع را ایجاب می‌کند و رئیس جمهور باید در مجلس حاضر شود و اسامی خائنین را اعلام کند تا حقایق روشن شود و قوه قضائیه هم باید با خائنین برخورد کند، ما می‌خواهیم حقایق روشن شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به قاضی پور گفت: این موضوع از مسائلی است که خود مجلس که نخبگان کشور هستند، باید درباره آن تصمیم گیری کنند.

وی افزود: ما هم به عنوان هیئت رئیسه اعلام کردیم که مطابق آئین نامه عمل می‌کنیم؛ بنده باز هم تکرار می‌کنم که دستوری از طرف رهبری درباره طرح سؤال از رئیس جمهور به مجلس نرسیده است، تعجب می‌کنم به راحتی از رهبری خرج می‌شود؛ اگر دستوری می‌آمد، بنده به مجلس اعلام می‌کردم.

رئیس مجلس همچنین گفت: آقایان برداشتی دارند که نظر هر کسی محترم است ولی ما طبق آئین‌نامه بر اساس برداشت افراد نمی‌توانیم کار کنیم، ما باید رابطه مدونی داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =