به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان عصر امروز(شنبه) پس از بازگشت از سفر اندونزی و ویتنام درباره دستاوردهای این سفر در فرودگاه مهرآباد، اظهار داشت: روابط ما با کشور اندونزی بسیار خوب بوده و اندونزی یک کشور بزرگ مسلمان است که نقش بسیار مهمی در منطقه و بین‌الملل دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط ما با اندونزی در حال گسترش است، تصریح کرد: این کشور اجلاسی را درباره دموکراسی و تأثیر فرهنگ‌ها و روش‌های بومی برای زمام‌داری صلح پایه‌گذاری کرده است و ما را به این اجلاس دعوت کرد و ما نیز در آن حضور یافتیم.

وی با تاکید بر اینکه پایه این اجلاس بر نفی نظم موجود بوده و به دنبال نظم جدید صلح در جهان می‌گردد، یادآور شد: این موضوع حرف ملت ایران نیز هست؛ آرمان ملت ایران برای عدالت و اصلاحات اساسی به سرعت جای خود را در فضای بین‌الملل باز می‌کند.

احمدی‌نژاد همچنین به ملاقات‌هایش با برخی از رؤسای کشورها درباره مسائل دوجانبه و بین‌الملل اشاره و تصریح کرد: در حاشیه اجلاس دموکراسی بالی با رئیس جمهور اندونزی دیدار داشتیم و یکی از محورهای صحبت بحث سوریه بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه با چند نفر از رؤسای دولت‌ها که صحبت کردیم، همه راه حل ماندگار و اساسی سوریه را تفاهم ملی می‌دانستند که از آن انتخابات آزاد بوجود آید، گفت: جنگ راه حل درستی نیست و هر کس با جنگ به قدرت برسد، نمی‌تواند امنیت پایدار را برقرار کند.

وی بر همین اساس بر تقویت گروه منجی و تلاش مشترک برخی از کشورها بویژه اندونزی برای به وجود آوردن تفاهم اشاره کرد.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ویتنام از منظر مقاومت در برابر زورگویان، حفظ استقلال و پیشرفت برای کشور ما شناخته شده است؛ دولت آنجا دولتی است که نسبت به دولت و ملت ایران احترام زیادی قائل است و هر دو طرف به دنبال گسترش روابط هستند.

رئیس جمهور ادامه داد: ایران و ویتنام درباره نظم جهان دیدگاه‌های مشترکی دارند و در بخش سیاسی دارای روابط پایداری هستند، اما متناسب با ظرفیت‌ها نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توافقات خوبی برای گسترش همکاری‌ها در بخش اقتصادی، گردشگری، علمی و فناوری صورت گرفته و امیدواریم همکاران این موضوع را دنبال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =