عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت: به دلیل خشک شدن 97 درصد از آب دریاچه ارومیه موضوع استیضاح وزیر نیرو مطرح شده که از هیات رئیسه می‌خواهم این استیضاح را وصول کند./ نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: آتش گروه های تروریستی دامن حامیانشان را خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ نادر قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن در نشست علنی مجلس در اخطار قانون اساسی گفت: براساس اصل 89 قانون اساسی و ماده 202 آیین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگان در مواردی که لازم بدانند می‌توانند وزیران را استیضاح کنند، بنابراین لازم است که استیضاح وزیر نیرو که در 27 فروردین ماه سال 93 با امضای 10 نفر از نمایندگان مطرح شده است، از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شود.

وی در ادامه عنوان کرد: قبل از اینکه چیت‌چیان وزیر نیرو شود، تنها 70 درصد از آب دریاچه ارومیه خشک شده بود و این در حالی است که در یک سال اخیر 27 درصد دیگر به این مقدار اضافه شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس وضعیت دریاچه ارومیه را وخیم توصیف کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت دریاچه ارومیه به نحوی است که می توان گفت وضعیت بیماری آن از حالت درمان سی سی یو به آی سی یو رسیده است، به همین دلیل و با توجه به شتاب خشک شدن دریاچه ارومیه، موضوع استیضاح وزیر نیرو مطرح شده است که از هیات رئیسه می‌خواهم سریع‌تر این استیضاح را وصول کند.

رستمیان: آتش گروه های تروریستی دامن حامیانشان را خواهد گرفت

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ عبدالرحمان رستمیان، نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان در نشست علنی مجلس با اشاره به اقدامات تروریستی گروهک داعش در عراق تاکید کرد: این گروه تروریستی همانند منافقین در عملیات مرصاد عمل کرد و اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر نابودی عراق را دنبال کرد. این درحالی است که شاید این گروه به جای مردم عراق باید به جایی حمله می‌کرد که آنها را پرورش دادند.

وی در ادامه به لزوم توجه بر اولویت های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: قطعا باید به ظرفیت های منابع طبیعی در کشور مانند حوزه انرژی، معادن، گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و نیروی انسانی توجه شود و باید با فن آوری های پیشرفته در کشور ثروت آفرینی صورت گیرد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه تمام وقت نمایندگان باید به مقوله نظارت معطوف شود، گفت: انتصاب سفارشی افراد بسیار غلط است، از این‌رو انتخاب مدیران براساس شایستگی باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 رستمیان در پایان خاطرنشان کرد: برای بهرمندی از ظرفیت جاده های ترانزیتی کشور بر اقتصاد منطقه، باید اصلاحاتی برای کاهش خطرات جاده ای انجام شود؛ از طرفی دیگر کشور ایران در منطقه حادثه خیز قرار دارد که باید با مدیریت زمینه کاهش خسارت ها صورت گیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =