رشد اقتصادی جوادآباد در انتظار چند متر آسفالت است/ بدترین استفاده از اتوبان قم- گرمسار به نفع منطقه + تصاویر

اتوبان قم- گرمسار یکی از مسیرهایی است که اگر برنامه ریزی های دقیقی صورت گیرد می توان استفاده های بهینه زیادی از آن برد ولی مردم منطقه تا به امروز از وجود آن بی بهره بوده اند.

به گزارش سرویس اقتصادی تهران نیوز، به نقل از ورامین ما: ” اتوبان قم- گرمسار از کنار ورامین می گذرد” خبری بود که باعث ایجاد شور و شعف وصف ناپذیری در بین عموم شهروندان شهرستان های ورامین و پیشوا شد.
در این بین شهروندان بخش جوادآباد به خصوص روستای طوغان شادی چندین برابری داشتند زیرا قرار بود که یکی از کلیدرهای اتصالی شرق به غرب کشور از چند کیلومتری آنها بگذرد و این می توانست باعث پرش و ترقی سریع آنها شود ولی… زیرگذرها زده شد، پل ها بنا شد، عملیات آسفالت ریزی به اتمام رسید، عوارضی ها نیز شروع به کار کردند اما خبری از رشد اقتصادی و پیشرفت مردم منطقه نشد. یکی از دلایلی که این اتوبان مورد استقبال پیش بینی شده واقع نشد نداشتن امکانات رفاهی مورد نیاز در مسیر است زیرا اگر به هر دلیلی خودروی در حال حرکت در این مسیر دچار مشکلی شود نمی تواند از نیروهای امدادی مستقر در اکثریت جاده های کشور استفاده کند. نداشتن امکانات رفاهی و بهداشتی مناسب، عوارضی بسیار زیاد و سنگین از دیگر دلایل عدم استقبال مناسب از این مسیر است که مستلزم توجه مسئولین امر می باشد. اما در این بین اهالی بخش جوادآباد و روستاهای اطراف صبر کردند تا ببینند مسئولین شهرستان چه فعالیتی برای پیشرفت آنها انجام می دهند، مسئولینی که برای هفته دولت برای احداث بوستان های محله ای و همچنین آسفالت معابر کوچک و بزرگ روستایی روبان می برند، برای آسفالت کردن و اتصال جاده روستای طوغان به اتوبان قم- گرمسار چه زمانی اقدام می کنند. البته این در حالی است که فقط با آسفالت کردن چند متر از رمپ و لمپ (ورودی و خروجی آزادراه) و نصب یک تابلو قبل از آن راننده هایی که نیاز به استراحت در محلی مناسب دارند و یا اینکه خودرو آنها دچار مشکلی شده است می توانند وارد بخش جوادآباد و روستاهای اطراف شده و مشکلات خود را برطرف کنند. اگر این مسیرهای محلی به اتوبان قم- گرمسار متصل شوند مطمئناً استقبال بیشتری از این کلیدر اتصالی بسیار مهم کشور می شود زیرا خودروهای در حال تردد می دانند تا زمانی که اماکن تفریحی و خدماتی در این مسیر راه اندازی نشده است می توانند از خدمات موجود در روستاهای اطراف استفاده کنند و خود را به مقصد برسانند. اما برطرف کردن مشکلات مردم بخش محروم ولی بسیار زحمت کش جوادآباد که قطب کشاورزی استان تهران نیز می باشد بسته به همت و تدبیر مسئولین شهرستان دارد که تا امروز متاسفانه در این زمینه می توانیم بگوییم که هیچ تدبیر و همتی دیده نشده است. امیدواریم که مسئولین محترم شهرستان ورامین و بخش جوادآباد بتوانند از وجود اتوبان قم- گرمسار به بهترین شکل ممکن در جهت برطرف کردن مشکلات مردم منطقه و همچنین مسافران این مسیر بسیار مهم قدم های موثری بردارند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =