رشد قارچ گونه شرکتهای لیزینگ غیرمجاز در بستر روابط به جای ضوابط

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رشد قارچ گونه شرکتهای لیزینگ غیرمجاز در ایران اسلامی در بستر روابط به جای ضوابط شکل گرفته اند.

به گزارش سرویس اقتصادی تهران نیوز، ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد ساختار لیزینگ گفت: لیزینگ از جمله مواردی است که در فهرست تخلفات موجود در سیستم بانکی قرار دارد، زیرا تنها ۳۳ شرکت لیزینگ قانونی در کشور فعالیت مجاز دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه شمار زیادی از شرکت های لیزینگ که به صورت غیر مجاز شکل گرفته اند در حال فعالیت می باشند و تنها ۳۳ شرکت لیزینگ بر اساس چارچوب قانونی مجوز گرفته اند.

نکو با تاکید بر اینکه رشد قارچ گونه شرکت های لیزینگ غیر مجاز در ایران اسلامی در بستر روابط به جای ضوابط شکل گرفته اند، اضافه کرد: این شرکت ها بواسطه افراد یا گروههایی اقدام به تاسیس کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قانون مداری معنا پیدا نمی کند و دورزنی قانون و خود سری ها اعتبار قانون را در این جریان پائین می آورد و در این راستا شرکت هایی که به واسطه قانونی بودن فعالیت دارند در این فضای نا به سامان قربانی می شوند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =