رشد ۵۰۰ درصدی مجموعه‌های ورزشی جنوب تهران در یک دهه اخیر/ بهسازی مساجد و مراکز مذهبی از اولویت‌های مدیریت شهری است

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در نشست فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه ۲۰ که با حضور نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه و امام جمعه شهرری برگزار شد، گفت: شهرداری تهران امسال ۳۵۰ میلیارد ریال برای کمک به مساجد اختصاص داده است.

به گزارش تهران نیوز ، حجت الاسلام جواد صادق زاده  با بیان این‌که اقدامات و خدمات شهرداری تهران در حوزه دین بسیار شاخص و ارزنده بوده است، اظهار داشت: بهسازی مساجد از مهمترین اولویت های مدیریت شهری در سال های اخیر بوده و در سال ۹۵ بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال بابت بهسازی و توسعه مراکز مذهبی و مساجد اختصاص یافته است.

وی گفت: در مناسبت‌های مذهبی مختلف نیز حمایت‌های لازم برای برپایی مراسم‌های ویژه از سوی مدیریت شهری انجام می شود و این در حالی است که برای ایام فاطمیه به عنوان مناسبت پیش رو نیز ویژه‌برنامه‌های مختلفی با تعامل با مساجد پیش بینی شده است.

حجت‌الاسلام صادق زاده گفت: در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی ،شهرداری تهران فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای انجام داد و زمینه اسکان ۳۵ هزار نفر در کربلای معلی و ۸ هزار نفر را در کاظمین فراهم کرد.

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران به اقدامات فرهنگی اجتماعی در ۳۵۴ سرای محله در شهر تهران اشاره کرد و افزود: رسالت سرای محلات خدمت به مساجد است و با توجه به اهمیت نقش روحانیون در هدایت جوانان و اقشار جامعه ،آنان باید در مساجد ارتباط تنگاتنگ با نمازگزاران و خانواده ها را حفظ کنند.

 

کاهش فاصله جنوب و شمال شهر همچنان در اولویت مدیریت شهری تهران

در ادامه سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه در این دوره مدیریت شهری با تاکید بر کاهش فاصله جنوب و شمال شهرتهران اقدامات ویژه در حوزه های عمرانی- حمل و نقل و ترافیک امور شهری و فرهنگی اجتماعی  صورت گرفته گفت: اعتلای فرهنگ شهروندی ، طرح آسمان آبی - زمین پاک ، کاهش تولید زباله و تفکیک زباله از مبدا، بازسازی و نوسازی املاک بافت فرسوده، حرکت بین خطوط و سایر امور شهری برای ارتقاء فرهنگ شهروندی و داشتن شهری ایمن و پاک در سالهای اخیر بسیار مورد توجه بوده و با کمک روحانیت پیش رفته است.

صفوی اظهار داشت : در طی ۱۰ سال گذشته در منطقه ۲۰ بیش از ۱۰۰بوستان با ۶۲ هکتار به فضای سبز این منطقه افزوده شده است و در حال حاضر با دارا بودن ۱۷۳ بوستان ، شاهد رشد ۶۱ درصدی هستیم.

 

رشد ۵۰۰ درصدی مجموعه های ورزشی منطقه ۲۰

وی به احداث و بهره برداری مجموعه های ورزشی در سالهای اخیر در این منطقه اشاره کرد و گفت: با ساخت بیش از ۲۰  مجموعه ورزشی که شاخص ترین آن مجموعه جانبازان بوده است؛ احداث مجموعه های ورزشی در منطقه۲۰ رشد ۵۰۰ درصدی را نشان می دهد .

وی با بیان اینکه امسال بیشترین سهم برای اجرای تعهدات فرهنگی و کمک به مساجد انجام شده است؛ آماده سازی بیش از ۱۳۶ مدرسه در آستانه سال تحصیلی جدید و اجرای عملیات ساخت دو مسجد جدید را از جمله اقدامات فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.

شهردار منطقه ضمن گرامیداشت تقارن سومین نشست فصلی روحانیون با هفته گرامیداشت وحدت و ولادت فرخنده حضرت رسول اکرم (ص) گفت: در راستای اجرای سیاست ها و رویکردهای اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران ، نگاه مسجد محوری و توجه به توسعه امورفرهنگی و رسیدگی به امور دینی و مذهبی ،برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم در ابعاد مادی و معنوی ؛به تعامل و حمایت جامعه روحانیت نیازمندیم .

 

روند مناسب عملیات اجرایی پروژه های عمران شهری در جنوب تهران

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اجرای پروژه های مهم عمران شهری در این منطقه گفت: فاز اول مجموعه فرهنگی برج طغرل به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی این منطقه تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی به بهره برداری ایستگاه مترو دولت آباد در خط ۶ مترو تهران تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: سهولت دسترسی زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در دستور کار شهرداری تهران است و به همین منظور خط ۶ مترو به طول ۶ کیلومتر و با ۴ ایستگاه از دولت آباد تا ضلع جنوب حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با صرف هزینه ۱۰ میلیارد ریال امتداد می یابد و تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه این نشست حجت الاسلام حسینی قمی کارشناس مباحث اجتماعی و تربیت دینی ضمن اشاره به نقش مهم روحانیون در تبلیغ امور فرهنگی و دینی در جامعه، تلاش برای تقوییت بنیه علمی، تعامل در اجرای خدمات اجتماعی و ایجاد ارتباط موثر و تنگاتنگ با اقشار مردم را مورد تاکید قرار داد.

نشست فصلی ائمه جماعات مساجد منطقه ۲۰ با حضور نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، امام جمعه شهرری، شهردار منطقه ۲۰، روحانیون و ائمه جماعات مساجد این منطقه با هدف هم افزائی و هماهنگی امور فرهنگی و تبلیغی در فرهنگسرای ولاء برگزار شد.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =