رعایت قوانین و قواعد انتخاباتی از بروز بداخلاقی سیاسی جلوگیری میکند

فرماندار شهرستان قدس گفت: رعایت قانون و موارد تبیین شده موجب بدون شک موجب میشود که هیچگونه بداخلاقی سیاسی رخ ندهد.

به گزارش تهران نیوز ، حسین کاغذلو  در گفتگو با قدس خبرگفت: آنچه که در اولویت مجموعه سیاسی و مدیریتی  شهرستان مورد اشاره قرار دارد، بستر سازی و تسهیل شرایط برای افزایش مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای است زیرا این فرصت علاوه بر برخوردار شدن افراد برای انتخاب و تعیین سرنوشت خود، یک تکلیف شرعی، اخلاقی نیز به شمار می رود.
وی در ادامه افزود: همه ما ملزم هستیم که به قانون عمل کرده و ما نیز به عنوان نماینده دولت در شهرستان در هر لحظه به دنبال رعایت کامل قانون هستیم که اولین وظیفه ما در هر جایگاهی است و تمام تلاش خود را داریم که بهترین فرایند را برای حضور حداکثری شهروندان در انتخابات ۷ اسفند فراهم کنیم.
فرماندار شهرستان قدس  بیان کرد: در حال حاضر از میزان جمعیت شهرستان که حدود ۴۰۰ هزار نفر است حدود ۵۰ درصد واجد شرایط رای دهی برای انتخابات پیش رو هستند که این موضوع را باید در کنار این مهم عنوان کنیم که از دوره گذشته به دلیل میزان افزایش جمعیت به جهت مهاجر پذیر بودن شهرستان اینک ۲۰ هزار واجد شرایط دیگر نیز به تعداد رای دهندگان در شهر قدس افزوده شده است.

کاغذلو افزود: مورد دیگری که باعث افزایش میزان جمعیت رای دهنده در انتخابات پیش رو است موضوع رسیدن نوجوانانی که در دوره قبل به سن رای نرسیده بودن است که هم اینک واجد شرایط این موضوع طبق قوانین هستند و اینکه شهرستان های غرب استان تهران از بالاترین میزان مهاجر پذیری با عدد تقریبی  معادل ۶/۸ درصد به صورت سالیانه برخوردار است که در کنار تهدیدات احتمالی میتوان با بهترین برنامه ریزی به یک فرصت تبدیل شود.

وی  عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که  در انتخابات پیش رو  برای عنوان شدن بسیار مهم است برخورداری شهرستان از تعدادی شعب رای مخصوص بانوان است و اینکه در حال حاضر نیمی از مجموعه اجرایی انتخابات روز ۷ اسفند در شعب و ناظران و .. را بانوان تشکیل میدهند و در این دوره با نگاه ویزه ای که دولت به بانوان دارد در نظر گرفتیم تا از ظرفیت این قشر جامعه که بنیمی از جامعه را تشکیل میدهند بهره لازم را ببریم.

فرماندار قدس گفت: از برنامه های اصلی این فرمانداری در حوزه های سیاسی و اجماعی این است که شرایط مناسب را برای حضور هر چه پرشور و حماسی تر شهروندان در پای صندوق های رای در انتخاات پیش رو را فراهم کند تا مانند همیشه حرکتی در جهت افزایش عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شود.

کاغذلو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کاندیدا های احراز صلاحیت شده برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در منطقه نیز باید در همه حال قانون را رعایت کرده و موارد قانونی را در راس امور خود قرار دهند وکاری نکنند که این موضوع به ذهن برسد که تبلیغات زود هنگام انجام داده اند چرا که در این خصوص تنها قانون است که سخن میگوید و اگر موردی یش بیاید به طور حتم به صورت جدی با ان روبرو خواهیم شد.

وی  در پایان خاطر نشان کرد: رعایت قوانین مربوطه در هر حوزه ای علل خصوص انتخابات باید توسط عوامل اجرایی ،کاندیداها و طرفداران کاندیداها به درستی انجام شود چرا که این قوانین به صورت واضح و روشن تبیین شده است و در صورتی رعایت  قواعد توسط تمام عوامل  به طور حتم شاهد این خواهیم بود که  هیچگونه بداخلاقی سیاسی رخ ندهد و در سایه قانونمندی انتخاباتی پرشور و با نشاط داشته باشیم و حماسه ای دیگر به دفتر  زرین انقلاب افزوده شود.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =