رفع کمبود فضای آموزشی نیازمند توجه دولت است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو بهارستان گفت: درحال حاضر به دلیل تراکم بالای جمعیت در شهرستان بهارستان با کمبود فضای آموزشی مواجه می باشیم که رفع آن در گرو توجه ویژه دولت است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ناصر لطفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست شورای اداری بهارستان، عنوان داشت:در طول نشست برگزار شده به مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش نیز پرداخته شد. وی در ادامه با تشریح مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش شهرستان بهارستان، تصریح کرد: در سال‌های اخیر در این شهرستان شاهد جمعیت ۱۲۰ هزار نفری دانش آموزی و رشد ۴.۲ درصدی بودیم که این موضوع، کمبود فضای آموزشی را به همراه داشته است.  

بهارستان با کمبود فضای آموزشی مواجه است

لطفی با بیان اینکه در دهه هفتاد کلاس‌های درس سه و چهار شیفته بود، اظهار داشت: درحال حاضر نیز با تراکم بالا و فضای‌های موجود، کلاس‌های درس در شهرستان بهارستان به دو شیفت و سه شیفت پنهان نیز رسیده است . وی همچنین به تلاش ادارات آموزش و پرورش شهرستان بهارستان در راستای افزایش فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۵ فضای آموزشی به بهره‌برداری رسیده است که شامل ۵۲ کلاس درس می شود اما باید توجه داشت که برای جبران کمبود سرانه‌های آموزشی به توجه ویژه دولت نیاز داریم. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به همکاری‌های صورت گرفته در این راستا، خاطرنشان کرد: در کمیته رفع موانع توسعه شهرستان و به دنبال تاکیدات مجتبی خانجانی فرماندار بهارستان، ۱۰ قطعه زمین به آموزش و پرورش تخصیص یافته ولی برای احداث مدارس در این زمین‌ها نیازمند کمک مالی و همچنین تخصیص اعتبارات استانی می باشیم. انتهای پیام/*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =