بیش از ۴۰۰ دانش آموز پسر و دختر فیروزکوهی در مقاطع مختلف تحصیلی رقابت خود را در مسابقات منطقه ای قرآن کریم و معارف اسلامی آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از دیمه نیوز؛ بیش از ۴۰۰ دانش آموز دختر و پسر فیروزکوهی در مقاطع مختلف از امروز رقابت خود را در رشته های قرائت و حفظ قرآن، اذان، انشای نماز، احکام، گلستان شکوفه، مداحی، تواشیح، تفسیر، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه آغاز کردند.

این دانش آموزان پیش از این با توفیق در مرحله آموزشگاهی گام به این مرحله گذاشتند و نفرات اول هر رشته به رقابت های استانی راه خواهند یافت.

“یعقوب ایمانی” مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه عصر شنبه در آیین افتتاحیه این مسابقات منطقه ای قرآن و معارف اسلامی در دبستان پسرانه “پیامبر اعظم(ص)” فیروزکوه در جمع دانش آموزان اظهارکرد: کلام الله مجید کتابی الهی است که خداوند متعال بر خاتم پیامبران و مبلّغ کاملترین دین آسمانی نازل کرده است.

وی گفت: کتاب قرآن برنامه زندگی است که برای زندگان نازل شده است و باید آن را خوب به خاطر سپرد و خوبتر عمل کرد.

ایمانی افزود: اینکه قرآن مجید در مجالس ختم، مسابقات و برخی مراسم خاص تلاوت می شود بد نیست، اما بهتر است که آن را برای زندگی خود بخوانیم که در همه زمینه ها و مقوله های فردی و اجتماعی برنامه دارد.

وی با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری که “قرآن را باید همگان بدانند و به آن عمل کنند”، تصریح کرد: علاوه بر خواندن، باید تدبر و اندیشه هم در تلاوت قرآن وجود داشته باشد.

این مقام مسؤول هشدار داد: احترام به قرآن واجب و لازم است اما نکند تشریفات و توجه به ظاهر قرآن به حدی شود که از اصل موضوع و جنبه هدایتگری و عمل به آن غافل شویم.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =