رقم تخلف صندوق فرهنگیان ۸ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت به معلمان و فرهنگیان قول می دهیم که کمیته تحقیق و تفحص تا آخرین ریال پول را از افراد متخلف بگیرد.

به گزارش تهران نیوز ، اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس اظهار داشت: متاسفانه در جریان تخلفاتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ داد در حق معلمان ظلم شده چرا که اموال صندوق متعلق به فرهنگیان است.

وی با اشاره به حقوق اندک فرهنگیان افزود: معلمان و فرهنگیان حقوق کمی دریافت می کنند ولی برای سرمایه گذاری بخشی از همین حقوق را در صندوق ذخیره پس انداز می کردند تا ارزش افزوده پیدا کند ولی متاسفانه عده ای از طریق رانت و باند بازی به این صندوق ورود کردند و میلیاردها تومان از پول معلمان را به طور غیر قانونی برداشت کردند.

عباسی ادامه داد: ما به معلمان و فرهنگیان قول می دهیم که کمیته تحقیق و تفحص تا آخرین ریال پول را از افراد متخلف بگیرد و افرادی هم که خاطی بودند با مستندات و دلایل کافی به قوه قضائیه معرفی می کنیم تا درس عبرتی برای آیندگان باشد که چنین تخلفی را انجام ندهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر جلوی تخلفات گرفته شده، گفت: مجلس در حال بررسی است تا ببیند که حجم تخلفات چقدر است.

وی تاکید کرد: رقم تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان بین ۸ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان است ولی هنوز رقم دقیق تخلفات معلوم نشده است ولی به محض معلوم شدن، رقم دقیق اعلام خواهد شد.

منبع:‌مشرق انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =