آمار خط حمله پرسپوليس در فصل اخير چيزي در حد و حدود فاجعه را نمايش مي‌دهد! سرخپوشان در 13 هفته سپري‌شده از ليگ با 9 گل زده به همراه آلومينيوم هرمزگان و مس كرمان دومين خط حمله ضعيف ليگ را در اختيار دارند و گهر 8 گله تنها تيمي است كه كمتر از آنها به گل رسيده است.

اما پرسپوليس يك ركورد ديگر هم در زمينه گل نزدن در اختيار دارد كه هنوز هيچ تيمي موفق به عبور از آن نشده است. سرخپوشان در فاصله هفته سوم تا هفتم ليگ 419 دقيقه را بدون به ثمر رساندن گل سپري كردند. يعني از گل كريم انصاري‌فرد به گهر در هفته سوم، تا گل محمد قاضي به فولاد در هفته هفتم. قرمزها در فاصله اين دو گل بازي با صباي قم، داماش و استقلال را بدون گلزني سپري كردند و در نهايت بعد از 419 دقيقه در اهواز به گل رسيدند.

در اين بين، تيم پيكان كه از هفته نهم به اين طرف گلزني نكرده بود، با حد نصاب 339 دقيقه دوري از گل پا به هفته سيزدهم گذاشت و اگر پنجشنبه گذشته در مقابل ذوب‌آهن هم ناكام مي‌ماند مي‌توانست از حد نصاب پرسپوليس عبور كند. اما شاگردان ويسي در دقيقه 31 دروازه حريفشان را باز كردند تا دقيقه‌شمار ناكامي‌هايشان روي عدد 370 متوقف شود. بالاترين ركوردهاي گل نزدن در ليگ دوازدهم را در زير مي‌بينيد.

1-پرسپوليس تهران 419 دقيقه

2- پيكان تهران 370 دقيقه

3- آلومينيوم هرمزگان 320 دقيقه

4- ذوب‌آهن اصفهان 317 دقيقه

5- داماش گيلان 292 دقيقه

6- گهر دورود 283 دقيقه

بالاترين ركورد زنده و فعال در اين آيتم هم متعلق به راه‌آهن تهران است كه تا اين لحظه 268 دقيقه را در حسرت گل سپري كرده. شاگردان دايي اين هفته در زمين ذوب‌آهن بازي مي‌كنند و اگر به اين تيم گل نزنند به ركورد منفي پرسپوليس و پيكان نزديك‌تر خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =