روحانی جامعه را دوقطبی نکند/ ملت ایران موافق صلح است، اما تن به ذلت نمی‌دهد

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص اظهارات روحانی که عده‌ای را موافق صلح و عده‌ای را مخالف صلح نامید، گفت: همه ملت ایران از موافقان صلح هستند، اما این ملت هرگز به‌خاطر صلح تن به ذلت نمی‌دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: ایجاد دوقطبی در کشور تبعات منفی بسیاری در پی خواهد داشت که این تبعات ممکن است هم در بُعد اجتماعی و هم در بُعد سیاسی نمود پیدا کند. وی با بیان این مطلب که مسئولان کشور باید مراقب کلمه به کلمه اظهاراتشان باشند، گفت: اینکه آقای روحانی عده‌ای را موافقان صلح و عده‌‌ای دیگر را مخالفان صلح می‌نامد اصلاً سخن صحیح و به‌جایی نیست و این نوع اظهارات به دوقطبی‌سازی و شکاف سیاسی و اجتماعی دامن می‌زند. رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعاً همه ملت ایران از موافقان صلح هستند، اما این ملت هرگز به‌خاطر صلح تن به ذلت نمی‌دهند؛ یعنی قرار نیست دشمن به ما زور بگوید یا ارزش‌های ما را زیرسؤال ببرد، اما ملت ایران به‌دلیل صلح، سکوت کند و از ارزش‌های خود دفاع نکند.

بیشتر بخوانید:

دوقطبی واقعی کشور دوگانه‌ی “خدمت-خیانت” است

رفتارهای روحانی، زیبنده یک رئیس جمهور نیست

غضنفرآبادی معتقد است که حق این ملت نیست که رئیس‌جمهورش مردم خود را به دو دسته موافقان صلح و مخالفان صلح معرفی کند و این قطعاً نوعی جفا در حق ملت است و ضروری است که رئیس‌جمهور در این شرایط حساس هم‌صدا با مردم و دلسوزان  نظام، دست از دوقطبی‌سازی بردارد. وی با ابراز تأسف از اینکه در زمان امضای برجام دولت و شخص رئیس‌جمهور مخالفان برجام را دلواپسان و کاسبان تحریم نامید، یادآور شد: در آن زمان هرک برجام را نقد دلسوزانه می‌کرد، سریعاً رئیس‌جمهور به او برچسب کاسب تحریم می‌چسباند و آن زمان ایجاد دوقطبی آسیب‌های بسیاری را متوجه کشور کرد؛ لذا امروز اگر آقای روحانی آن بازی را تکرار کند، در تاریخ از او به نیکی یاد برده نمی‌شود. نماینده مردم بم، ریگان و فهرج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که دوقطبی‌سازی در کشور تشخیص میان حق و باطل را مشکل می‌سازد، عنوان کرد: دشمن می‌خواهد در جمهوری اسلامی ایران دوقطبی ایجاد شود تا به راحتی بتواند بذر نفاق و اختلاف را در جامعه ایرانی بکارد؛ لذا هرگونه ایجاد دوقطبی فقط به نفع دشمن است و بر دامنه مشکلات کشور خواهد افزود. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =