مدیرکل امور روستایی استانداری تهران، مناطق روستایی این استان را جلوه‏گاه گونه‏های گردشگری در فصول مختلف سال خواند.

حمید اردوخانی امروز در گفت‏گو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: مجموعه مدیریتی استانداری از هر اقدام قانونی و منطقی درآمدزا برای مناطق روستایی تهران استقبال و حمایت می‏کند.

وی ادامه داد: ما هرگز به اینکه روستا و روستایی تنها از طریق کشاورزی و باغداری باید به کسب درآمد مشغول باشد، اعتقادی نداشته و نداریم.

اردوخانی اضافه کرد: اعتقاد ما در بخش اقتصاد روستایی بر این اصل استوار است که هر کاری که با جغرافیای روستا هماهنگی داشته باشد و وضع معیشتی مردم را بهبود بخشد، ممانعت اجرایی ندارد.

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران افزود: در این بین، یکی از راه‏های رسیدن به درآمدی پایدار در نواحی روستایی توسعه صنعت توریسم است.

وی ادامه داد: فضای استان تهران برخلاف برخی تصورات به ‏ویژه در نواحی روستایی بسیار مفرّح و جذاب است.

اردوخانی اضافه کرد: در جنوب استان تهران و دشت ورامین جایگاه بسیار مطلوبی برای توسعه کویرنوردی به عنوان یکی از ابعاد صنعت پاک گردشگری دیده می‏شود که نمونه چنین سبک و سیاقی از جذب توریسم در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز دیده می‏شود.

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران افزود: شمال استان تهران نیز در همه طول سال به‏ ویژه ایام سرد همواره پذیرای علاقه‏مندان به ورزش و تفرّج زمستانی استانی، کشوری و حتی در قالب رقابت‏های بین‏المللی و جهانی است.

وی ادامه داد: به نوعی پیست‏های اسکی شمشک، دیزین و دربندسر واقع در مناطق روستایی هم‏نام خود توریسم ورزشی این استان را نمایندگی می‏کنند.

اردوخانی اضافه کرد: توریسم کشاورزی و یا در فرهنگ واژگان گردشگری بین‏المللی، «آگری توریسم» نیز جلوه بارز دیگری است که در اغلب نقاط استان تهران به‏ ویژه نواحی شمال‏شرق و شهرستان‏های پردیس، دماوند و فیروزکوه قابل مشاهده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری تهران افزود: برخی از این جلوه‏های طبیعی نظیر تنگه ساواشی، چشمه اعلا، آبشار «کمرد»، «تیزآب»، «خمده» و ... همه و همه در آغوش گرم نواحی روستایی آرمیده‏اند.

وی ادامه داد: در این بین، هرگز نباید از توریسم مذهبی به عنوان ارزشی‏ترین جلوه‏های گردشگری غافل شد.

اردوخانی اضافه کرد: وجود فرزندان بزرگوار ائمه معصومین(ع) در استان تهران و مناطق روستایی اوج ارادت مردم ایران اسلامی به این اختران تابناک را نشان می‏دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =