۱۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۴

مردم  روستای سیمون کرک از توابع شهرستان اسلامشهر بدون برق ،آب و گازدر سرمای شدید زندگی می کنند.

اهالی این روستا در شرایط سخت بدون امکانات بهداشتی،در یک قلعه قدیمی با مصالح خشت و گلی که بیش از 150 سال قدمت  دارندزندگی می کنندکه هرلحظه احتمال فرو ریزی دارد.

شغل اکثر مردم این روستا کارگری در مزارع کشاورزی می باشد و مزد خود را به صورت (حق العمل کاری) دریافت می نمایند.

گزمه خانم نماینده این روستا اظهار داشت: با تلاش یکی از خبرنگاران شرایط زندگی خود را به صورت نامه کتبی و سی دی به دفتر ریاست جمهوری ارسال نمودیم ولی تا کنون هیچ اقداماتی از ارگان ریاست جمهوری صورت نگرفته است.

وی گفت :تا به حال مسئولان شهرستان اسلامشهر، فرماندار ، نماینده کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و.... برای بازدید به این روستا آمده اند و هر ارگا نی وعده های خود را مطرح نموده ولی  هیچ اقداماتی در سهولت روند امور زندگی روستائیان انجام داده نشده است.

نماینده این روستا گفت: چون زمینهای این روستا در اختیار بنیاد اقتصادی کوثر می باشد تاکنون این بنیاد چندین بار اقدام به تخریب و تصرف این خانه ها نموده است.

وی از مسئولین سوال کرد :ما با تهران 5 کیلومترفاصله داریم پس چرا نباید از امکانات بهداشتی، خدماتی، رفاهی، درمانی، تربیتی و آموزشی (مدرسه) برخوردار باشیم.

این در حالی است که چندی پیش وزارت نیرو اعلام کرد تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور هم اکنون از نعمت روشنایی برق و آب  برخوردار هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =