عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ارتش آمریکا و صهیونیست که در سال های گذشته نتوانستند در منطقه موفقیتی به دست بیاورند تاکید کرد: آنها با این حرکت های جنایتکارانه خود می خواهند شکست های پی در پی خود را جبران کرده و روحیه از دست رفته نیروهایشان را برگردانند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نطق میان دستور خود به جنایت های رژیم صهیونیستی و کشتار وحشیانه کودکان و زنان در غزه اشاره کرد و گفت: کشتارمردم بی دفاع غزه با بمب های چند صد کیلویی و گلوله های بی شمار توپخانه رژیم تروریستی و جعلی اسرائیل که با حمایت و پشتیبانی رئیس جمهور آمریکا این مدعی دروغین آزادی و حقوق بشر اتفاق افتاده است، سکوت معنادار سازمان های بین المللی را بیشتر نمایان می کند که تمام عقده ها و شکست های خود را بر مردم بی دفاع غزه خالی می کند.

وی همچنین تصریح کرد: این یعنی ناتوان بودن ارتش آمریکا و صهیونیست که در سال های گذشته نتوانستند در منطقه موفقیتی به دست بیاورند با این حرکت های جنایتکارانه خود می خواهند شکست های پی در پی خود را جبران کرده و روحیه از دست رفته نیروهایشان را برگردانند که آن نیز به لطف خداوند شکست دیگری نصیبشان می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ولی سوال این است که آیا فقط باید در حد محکوم کردن نظاره گر باشیم و یا اینکه حرکت های فراتر باید انجام گیرد و مردم کشورهای همجوار و همسایه فلسطین به معنای واقعی باید به مردم غزه کمک کنند. همچنین مسئولین کشورهای اسلامی چرا سکوت کرده اند آیا در درگاه خداوند می توانند در مقابل چنین صحنه های جنایتکارانه ای پاسخ دهند با توجه به اینکه اختیار و امکانات لازم دارند اما باز هم سکوت کرده اند ولی باید بدانند که سرانجام یقه آنها نیز گرفته می شود.

کوثری در ادامه عنوان کرد: مسئولین دیپلماسی کشور باید از جایگاه ریاست کشورهای غیر متعهد و به اتفاق کشورهای اسلامی فشارهای همه جانبه به سازمان ملل وارد کنند چرا که بعد از دو هفته از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه هیچ اقدام اساسی در راستای جلوگیری از ادامه این حملات انجام نشده است. از سویی دیگر مسئولین کشورهای همسایه این رژیم جعلی باید بدانند که تا زمانی که پیمان نظامی با هم نبندند این جنایت ها ادامه پیدا می کند و باید مانند جمهوری اسلامی ایران سفارتخانه رژیم اشغالگر قدس در کشورهای خود را با سفارت خانه فلسطین عوض نمایند.

وی با بیان اینکه با پیروی برخی کشورهای عربی از سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی مشکلات بسیاری در منطقه به وجود آمده است تاکید کرد: متاسفانه این قبیل کشورها با تشکیل گروهک های تروریستی بر علیه کشورهای مستقل اقدامات جنایتکارانه انجام می دهند تا از این طریق بتوانند به خواسته ها و اهداف خود دست پیدا کنند.

وی افزود: روز قدس که تدبیر بسیار عالی و به جای امام خمینی (ره) است در پیش می باشد و باید ملت عزیز ایران به شکل گسترده تر و با نشاط بیشتر در راهپیمایی حضور پیدا کند تا گوشه ای از حمایت ملت ایران از مردم فلسطین به ویژه مردم غزه نشان دهند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =