پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري :

اشاره

از باب ورود به جریان فیلم و تقریب به ذهن مخاطبان فهیم ، دقت در یکسری از نکات کلیدی  فیلم و حواشی آن مفید است.

۱-  فیلم بی گناهی مسلمانان (Innocence of Muslims) تقریبا دو ساعت می باشد که تبلیغات آن در یوتویوب ۱۳ دقیقه و ۵۱ ثانیه است.

۲- کارگردان فیلم مذکور اصالتا از قبطیان مصری الاصل می باشد.

۳- ساخت فیلم با همکاری یکسری از عوال دست چندم هالیوود می باشد که صحنه های از فیلم در کلیسا ساخته شده است.

۴- بنیاد صهیونیستی  دفاع از دموکراسیFDD)) از حامیان سیاسی و مالی این فیلم است.

۵- شروع فیلم تاکیدی بر درگیری مسلمانان مصری  و غارت داروخانه ی مسیحیان قبطی می باشد .

۶- در فیلم نه شبهه ای در باره رسول خدا مطرح می شود و نه سوالی درباره سیره ایشان ، بلکه به صورت نابخردانه ای توهین و جسارت های لجام گسیخته جهت عرفی کردن  آن در اذهان مسلمانان نسبت به پیامبر اعظم و تحریک جامعه عظیم اسلامی در سراسر جهان ، صورت می گیرد.

۷- در کل فیلم چه از لحاظ محتوا و چه از لحاظ ساخت حرفی برای گفتن درمیان فیلم های رده پایین  هالیوود ندارد چه  برسد به جامعه عظیم اسلامی .

منحرف کردن مسلمانان از دشمنی یهودیان ( صهیونیستها ) با مسیحیان

اصولا در تاریخ درگیری های بین ادیان الهی ، لجاجت و عنودیت کفار قوم بنی اسراییل با پیامبران الهی  و کشتار آنان  باعث شد مسیحیان و مسلمانان بیشتر با آنها  دچار اشکالات و تعارضات نظری و عملی باشند تا با هم .

کمی جمعیت قوم بنی اسراییل و ترس آنها از کشته شدن، این فکر را در آنها به بار آورد که با استفاده از قدرت مسیحیان و مسلمانان دربرابر یکدیگر بر آنها مسلط شده و حکومت کنند.

مواردی بسیار در سرتاسر تاریخ برای عنوان کردن وجود دارد اما شاخص ترین آنها، که در ذهن ما به طور واضح آشکار است، بحث مطرح کردن جنگ های صلیبی بر علیه مسلمانان توسط جورج بوش پسر می باشد. رییس جمهور ساده لوح آمریکا ، بعد از حادثه حمله به برجهای دوقلو در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ، باشروع جنگی وسیع بر علیه کشورهای اسلامی با عنوان جنگ با تروریسم ، به تعارض بین مسیحیان و مسلمانان  دامن زد اما هوشیاری پیروان هردو دین باعث شد که این درگیری ها در حد دولت آمریکا باقی بماند و به مردم سرایت نکند.

حمله جنایت بار رژیم اسراییل به لبنان در سال ۲۰۰۶ و غزه در سال ۲۰۰۸ و شکست روانی و نظامی صهیونیستها از مسلمانان ، به آنها ثابت کرد که توان مقابله با گروه های نخبه چریکی در کشورهای اسلامی را ندارند و چاره کار در درگیری های قومی و مذهبی ، مثل ترور رفیق حریری در لبنان  و متهم کردن حزب الله به این ترور  و موج سواری بر درگیری های سوریه با تکیه بر کشور های وابسته به آمریکا در منطقه ، می باشد.

بعد از شروع انقلاب های منطقه ای که از تونس شروع شد و با پیروزی مردم مصر بر حامی گریبان چاک اسراییل ، حسنی مبارک ، ادامه یافت ، فضای روانی برای تغییر جغرافیای سیاسی امنیتی منطقه بر علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفت.

با توجه به این مباحث ، تنها راه کاستن از فشار بر علیه آمریکا و رژیم اسراییل ، شروع درگیری ها بین کشور ها و قومیت ها در خاورمیانه می باشد که از مهم ترین نکات کلیدی سیاست امنیتی آنها است.

درگیری داخلی در سوریه و بسیج کشورهایی مثل ترکیه، قطر و عربستان برای حمایت از معارضان سوری ، درگیری در بحرین و ترویج اختلاف بین شیع و سنی ، تقویت جریان های سلفی در منطقه بالاخص در لبنان ، سوریه و مصر ، جهت انشقاق در جامعه اسلامی.

با وجود جریان مسیحیان قبطی و مارونی در مصر و لبنان و درگیری های دیرینه  سلفی های مصر و تقویت سلفی های لبنانی در شهر طرابلس ،  می توان به طور قطع مطرح کرد که اهانت فیلم  بی گناهی مسلمانان به ساحت پیامبر اعظم (ص) ، در جهت رشد و تقویت درگیریها در آینده نزدیک بین گروه های سلفی و مسیحیان می باشد تا از این رهگذر و ایجاد اختلاف ، تمرکز جامعه هدف از رژیم صهیونیستی به مسیحیان تغییر یابد و کشور های محاصره کننده اسراییل ، چه سوریه ، چه لبنان و چه مصر درگیر جنگی مذهبی و قومی باشند.

رادیکالیزه شدن فضا و جهت­گیری بر ضد هرجریانی به غیر از اسراییل در منطقه، منجر به تقویت فضای غیرعقلانی در خاورمیانه می­شود و گروه هایی مثل القائده و طالبان و…  مجددا محفلی برای عرضه و حضور خود می یابند و مجددا سایه به جای شخص حاکم می شود.

در کل فِرَق اسلامی ، تنها فرقه ای که نه قائل به استفاده از منطق و شعور می باشد و نه پرهیز از کشتار بی گناهان ، وهابیت می باشد که القائده محصول باطن وهابیتی عربستان و ظاهر تروریستی آمریکایی است. بدلی که در اوایل دهه ۸۰ میلادی، برای جلوگیری از بسط و نشر فرهنگ مقاومت اسلامی لبنان به عنوان شاخه ای از انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)  شکل گرفت .

خالی شدن فضا برای این گروهها ، شروع انحراف در  بیداری اسلامی کشورهای منطقه می باشد و درپایان کار، شاهد سرخوردگی مردم مسلمان و قدرتمند شدن مجدد آمریکا و صهیونیسم جهانی در منطقه ، می باشیم.

کار شایسته ای که می توان در اعتراض به  این فیلم انجام داد روشن نمودن اذهان مردم مسلمان  به طور پیوسته و برنامه ریزی شده در بلند مدت ، در برابر فعالیت های صهیونیسم جهانی و آمریکادر سراسر جهان در برابر اسلام و تفکرات اسلامی ، می باشد .

 

تدبیر و ذکاوت رهبر معظم انقلاب

در پایان با توجه به پیام هوشمندانه رهبر معظم انقلاب ، دقت در نکاتی از این پیام می تواند برای مسلمانان راهگشا باشد.

-          دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر با اهانت به پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم کینه ی عمیق خود را آشکار ساخت و با اقدامی جنون آمیز و نفرت انگیز، خشم مجموعه های خبیث صهیونیستی را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان کنونی نشان داد.

-          اگر از حلقه های قبلی این زنجیره ی پلید یعنی سلمان رشدی و کاریکاتوریست دانمارکی و کشیش های امریکایی آتش زننده قرآن حمایت نمی کردند و دهها فیلم ضد اسلام را در بنگاههای وابسته به سرمایه داران صهیونیست سفارش نمیدادند، امروز کار به این گناه عظیم و غیرقابل بخشش نمی رسید.

-          متهم اول در این جنایت، صهیونیسم و دولت امریکا است.

-          برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان نیز بدانند که این حرکات مذبوحانه ی دشمنان در برابر بیداری اسلامی، نشانه ی عظمت و اهمیت این خیزش و مبشّر رشد روزافزون آن است

احسان عابدی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =