همزمان با عاشورای حسینی (ع) جمع کثیری از عزاداران از اقصی نقاط کشور با گویش ها و لهجه های متفاوت به حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) آمدند و به عزاداری سالار شهیدان پرداخته اند.

 به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ همزمان با عاشورای حسینی (ع) جمع کثیری از عزاداران از اقصی نقاط کشور با گویش ها و لهجه های متفاوت به حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) آمدند و به عزاداری سالار شهیدان پرداخته اند.

براساس این گزارش؛ شهرری پیر غلامان زیادی داشته که در حال حاضر در میان ما نیستند و به ملکوت اعلاء پیوسته اند. از جمله این پیر غلامان مرحوم محمد باقر حاج ابوالحسن معمار، مرحوم سید حسن هاشمی دانا، مرحوم حسن ذوالفقار هستند که در اقامه عزاداری سالار شهیدان این عزیزان خدمت به خلق خدا را کرده اند.

لازم به ذکر است؛ در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام از اولین شب محرم به مدت ۱۵ شب بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء مراسم عزاداری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاردان و با مرثیه سرایی آقایان مجتبی باقری و محمود تاری در مصلای بزرگ ری برگزار می شود.

گفتنی است؛ همچنین مراسم قرائت زیارت ناحیه مقدسه پنج شنبه ۱۵/۸/۹۳ بعد از نماز مغرب و عشاء توسط جناب آقای حاج محمدرضا غلامرضا زاده برگزار می شود.

گزارش از الناز شکوهی

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =