زنان بیش از مردان تحت پوشش برنامه های سواد آموزی هستند

علی باقرزاده گفت: در پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد این سازمان تحت پوشش برنامه های سواد آموزی قرار گرفته اند که بیش از ۸۰ درصد این افراد را زنان تشکیل می دهند.

به گزارش تهران نیوز ، علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سواد آموزی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به میزان مشارکت زنان و دختران در برنامه های سواد آموزی بیان کرد: در سال گذشته حدود ۵۱۲ هزار نفر از بی سوادان شناسایی شده در پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد این سازمان تحت پوشش برنامه های سواد آموزی قرار گرفته اند که بیش از ۸۰ درصد این افراد را زنان تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه استقبال زنان و دختران از برنامه های سواد آموزی بیشتر است ، بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۳۰ هزار نفر از والدین بی سواد دانش آموزان در قالب طرح آموزشی در مدارس تحت پوشش برنامه های سواد آموزی قرار گرفتند. باقرزاده با اشاره به نوع مخاطبان و افراد تحت پوشش افزود: ۵۵ درصد افراد تحت پوشش روستاییان هستند. رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به طرح مشترک این سازمان با معاونت امور بانوان ریاست جمهوری اظهار کرد: این طرح در استان های مجری اثرات مطلوبی در کاهش تبعیض جنسیتی و افزایش دسترسی زنان به آموزش داشته و بیش از ۲هزار نفر از جمعیت عشایری تحت پوشش بر نامه های سواد آموزی قرار گرفتند.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =