سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی  " آفتاب ری " در مورد دلیل بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس  از زندان اوین گفت: یکی از برنامه های دائمی این کمیسیون بازدید از زندان هاست که در آن فرآیند انجام مراحل کاری و قانونی زندانیان از جمله :  مسائل بهداشتی ، تغذیه ، پذیرش، ترخیص و مسائلی پیرامون که زندانی در زندان با آن روبرو است و همچنین روند انجام کار مسئولین زندان ها بررسی می شود که در نهایت نقطه نظرات این کمیته امروز در کمیسیون بررسی و به مجلس ارائه می گردد.

دکتر سید حسین نقوی گفت : از تمامی بخش های زندان اوین بازدید به عمل آمد که بسیار رضایت بخش بوده که بعضی از زندانیان از آن به عنوان هتل اوین یاد می کردند که دلیل آن برخورد بسیار و خوب رسیدگی مطلوب به امور زندانیان بوده و زندان شهید رجایی نیز به همین شکل بوده است.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود : صحبت هایی در رسانه های خارجی و یا وابسته به غرب شنیده می شود که اصلاً اینگونه مسائل در زندان های ایران جایی ندارد و این مسئله را به صورت مشهود در بازدید از زندان اوین رویت کردیم و باید گفت آن اشخاصی که به قول خودشان از زندانیان ما دفاع می کنند در ابتدا باید زندان های خود را مورد بازرسی و تجدید نظر قرار دهند تا متوجه وخامت اوضاع زندان و زندانیان خود شوند.

وی ضمن اشاره به بالا بودن سطح کیفی زندان های ایران گفت: این به این معنی نیست که در زندان های ما هیچگونه مشکلی وجود ندارد و زندان های ما بدون عیب است ولی به شکلی هم که گفته می شود نیست.

نقوی گفت: بعضی از زندانی ها از ما درخواست هایی دارند که اجرای آن غیر قانونی است مثلاً اشخاصی می گویند چرا به ما مرخصی نداده و یا کم می دهند که دلیل این امر نیز اجرای دستور قاضی پرونده می باشد که این نیز برای تمامی پرونده ها و زندان ها نمی باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی همچنین با اشاره به حوادث فتنه گفت : در سال ۸۸ عده ای برای اجرای اهداف دشمنان نظام در انتخابات اخلال ایجاد کردند و عده ای نیز که از پشت پرده خبری نداشتند از آنها پیروی کردند ولی بعد از اینکه دست دشمنان نظام رو شد اکثریت آنها از مواضع خود بازگشتند ولی تعداد محدودی از آنها جانب خود را مشخص نکردند و همچنین بر مواضع خود پایبند ماندند که مردم غیور ایران با آنها حجت را تمام کرده و خواستار مشخص شدن نظر آنها نسبت به فتنه شدند.

سید حسین نقوی همچنین در مورد انتخابات 92 اظهار داشت : کمیسیون امنیت ملی تمام فعالیت های انتخاباتی برای سال آینده را با چشم بیدار به طور کامل رصد می کند و تمام تلاش خود را برای مبارزه با حرکت های انحرافی و ضد انقلاب به کار بسته و در برابر آنها ایستاده است تا در سال آینده انتخاباتی با شکوه و در خور شان انقلاب برگزار شود .

پایان پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =