۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۴
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

خبرنگار زنده به تلاش است و کسب آگاهی پس تمام توانش را در این راه خرج می کند.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، این روزها که فرا می رسد یاد شهیدی از دوران دفاع مقدس در ذهن خبرنگاران نقش می بندد "شهید محمود صارمی" آنکه نامش بهانه ای بود برای یاد کردن از خبرنگاران، همانان که مقام معظم رهبری فعالیتشان را یک حرفه با ارزش می خواند.

نامگذاری سالروز عروج ملکوتی یک شهید به نام روز خبرنگار، یادآور تاثیر حضور و فعالیت این قشر در عرصه دفاع از میهن اسلامی در جنگ سخت است، درحالی که بیشتر از تاثیر حضور آنها در میدان جنگ نرم سخن به میان می آید.

زمانی که مقام معظم رهبری در خصوص خبر و خبرنگاری می فرمایند: "هر حادثه وقتى در چاردیوارىِ سکوت و بى‏ اعتنایى و غفلت قرار بگیرد، خواهد مرد و فراموش خواهد شد. پایدار شدن حوادث بستگى دارد به این‏که مبلّغان و خبر رسانانى امین، صادق و با انگیزه داشته باشند." وظیفه خبرنگاری چند برابر می شود، زیرا خبرنگار باید از فراموش شدن حوادث، با نهایت صداقت، امانت و انگیزه جلوگیری کند.

همت ها و تلاشهای برخی مدیران و مسئولان شهرستان پردیس در راستای کمک به خبرنگاران جهت انجام این وظیفه طبق فرموده معظم له ستودنی است. اما گاهی اوقات سخنان پشت پرده دل آدمی را می آزارد.

خبرنگاری که در میان مردم و مسئولین تردد دارد، درد ها را دیده و سختی ها را می فهمد، اما گاهی اوقات زبان و گفتار از بیان دیده و شنیده ها قاصر است.

هرکس به نحوی توقعی دارد، یکی پوشش گسترده و کامل فعالیت هایش و دیگری گذر از کاستی ها، اگر فعالیتها کم رنگ منعکس شوند یا از کاستی هایی صحبت شود کدورت به وجود می آید و خواسته یا ناخواسته نگاه ها نسبت به خبرنگار عوض شده و رنگ و بویی دیگر می گیرد.

هر زمان که موضوعی یا مطلبی در سطح شهر جاری شده و یا رنگ و بوی شایعه به خود گیرد توقع می رود که دسترسی به مسئولین به سهولت انجام شود، که این تماس های گاه و بیگاه از مشکلات خبرنگاری برای مسوولان است. اما همانطور که دست اندرکاران عرصه خبر با شیطنت های خود خاطر را آزرده می کنند، مسوولان نیز به نوبه خود از خجالت خبرنگاران در می آیند.

معمولاً رسانه ها خط و مشی های خود را از منظر سیاسی، اجتماعی و یا فرهنگی دنبال کرده و به نوعی مستقیم یا غیر مستقیم حمایت می شوند، اما تقریباً تمام خبرنگاران سطح شهرستان پردیس بدون حمایت مالی و با دست مزدهای بسیار پایین تنها برای ادای وظیفه اطلاع رسانی و عشق به فعالیت در این عرصه کار می کنند، پس توقع مهربانی مسوولین با ما چیز زیادی نیست.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =