فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فیروزکوه گفت: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره دهه فجر و پاسداشت ارزش ها و آرمان های انقلاب کمتر از انقلاب اسلامی نیست.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، سرهنگ پاسدار “علی اکبر انارکی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز، با اشاره به آیات سوره مبارکه “فجر” به بیان ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر انقلاب پرداخت.

وی گفت: به نظر می رسد پس از نزول کلام الله مجید و قیام امام حسین(ع)، بهترین شأنیت این آیات مربوط به دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی باشد.

سرهنگ انارکی افزود: پس از قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ به مدت ۱۵ سال تمامی تلاش ها و تحرکات مردمی ادامه داشت، تا زمانی که امام(ره) به عنوان ولی جامعه وارد صحنه شدند و با ورودشان پیروزی حاصل شد.

وی تصریح کرد: این مساله ثابت کرد که هر چقدر امام جامعه به مأمومان نزدیکتر باشد، پیروزی زودتر حاصل می شود.

فرمانده سپاه فیروزکوه در بیان اهمیت دهه فجر، خاطرنشان کرد: امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره دهه فجر و پاسداشت ارزش ها و آرمان های انقلاب کمتر از انقلاب اسلامی نیست.

وی تاکید کرد: اگر خواهان ادامه و استمرار شور و شعف آن ایام هستیم، باید از باب تذکر به یکدیگر یادآوری کنیم تا از مجاهدان آن عصر الگو گرفته و راهشان را ادامه دهیم.

سرهنگ انارکی خاطرنشان کرد: شبیه سازی لحظه ورود امام خمینی(ره) به میهن با همکاری آموزش و پرورش، گلباران مزار شهدای گمنام، سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، عطرافشانی و غبار روبی و تعویض پرچم های مزار شهدا، برگزاری رژه موتوری نیروهای مسلح، برگزاری مسابقه استکبارستیزی حلقه های عاشقان ولایت”، برگزاری مراسم جشن انقلاب و نورافشانی و شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت دهه فرخنده فجر است.

وی در خاتمه انقلاب اسلامی را نشأت گرفته از انقلاب پیامبر(ص) در جزیرة العرب در راستای گسترش دین مبین اسلام توصیف و تصریح کرد: افرادی که در این ایام تریبون ها را در اختیار دارند، باید به تبیین و تشریح وجه زنده بودن انقلاب اسلامی برای همگان بپردازند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =