حجه الاسلام والسلمین دکتر مرتضی آقا تهرانی ، استاد اخلاق و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  سخنران مراسم عزاداری دهه اول محرم مسجد اهل البیت قم بود. وی در شب پنجم آن مراسم در بیان ویژگی های سبک زندگی دینی ، حرکت به سمت زندگی غربی و فردی زیستن را دشمن نظام خانواده و مخالف با عقاید اسلامی برشمرد . ایشان بی خبری از یکدیگر را از فتنه های زندگی مدل غربی دانست و تبعیت از غرب و حرکت به سمت زندگی فردی را تاسف بار توصیف کرد.

ایشان با اشاره به سفارش اسلام مبنی بر اهمیت صله رحم گفت : در غرب، پیدا کردن خویشان نزدیک مثل پدر و مادر افراد از جذاب ترین برنامه ها است. . در آن جا همسایه از همسایه خبر ندارد و این به اندازه ای است که در شهر « کوئینز » یک نفر سی سال پیش در خانه اش مرده بود و کسی از او خبر نداشت.

این استاد اخلاق حوزه علمیه قم داشتن پشتوانه را از مزایای درهم تنیدگی خانواده ها برشمرد  و ادامه داد : وقتی خویشاوندان به هم وصل شوند، نتیجه اش حمایت اقتصادی از یکدیگر می شود به اندازه ای که می بینم بعضی افراد مدت ها بی کارند اما زندگی شان سرپا است چون مورد حمایت خانواده هستند ، اما در غرب پنجاه روز بی کاری یک نفر مساوی با بی خانمان شدنش است آن جا هر کس باید برای خودش تلاش کند و هیچ کس کاری به کار دیگری ندارد.

وی با قرائت آیه شریفه « و من آیاته أن خلق لکم أزواجا لتسکنوا إلیها » زن را سبب آرامش مرد و خانه را ایستگاه تجدید قوا دانست و افزود: یکی از علت های اضطراب موجود در هر جامعه ای مجرد بودن مردانش است. اگر قرار باشد انسان ایستگاهی برای تجدید قوا نداشته باشد به روغن سوزی می افتد.

دکتر آقا تهرانی به بیان بعضی ویژگی های خاص بانوان پرداخت و گفت: یکی از ویژگی های بانوان ایجاد آرامش و سکونت برای مرد در خانه است و ابراز محبت طرفین به هم که نفس را آرام می کند ، از دیگر الطاف الهی به         خانواده ها است.

وی ، ویژگی های منحصر به فرد هر کدام از زوجین را دلیل کامل شدن آن ها با یکدیگر دانست و گفت :           مسئولیت های زندگی باید بر اساس استعداد و ویژگی هر جنس به او واگذار شود که بهترین شیوه تقسیم کار ، همان شیوه ای است که حضرت رسول اکرم (ص) درباره حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) به کار بردند.

منبع : نشریه طرح ولایت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =