رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران در خصوص افزایش نرخ بلیط اماکن ورزشی گفت: ما بغیر از منطقه نیاوران در هیچ‌کجا افزایش قیمت نداشته ایم و فقط در ماه مبارک رمضان هم طبق مصوبه شورای شهر قیمت‌ها 2 برابر شدند که ما برای جلوگیری از تعطیلی برخی از استخرها در تابستان ماهانه 35 میلیون آب تانکری فراهم کردیم.

 به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ در آستانه هفته تربیت‌بدنی بیست و یکمین مراسم شبگردی اصحاب رسانه به همت مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و سازمان ورزش شهرداری تهران در مجموعه فرهنگی ورزشی قمربنی هاشم برگزار شد.

براساس این گزارش؛ مجموعه قمربنی هاشم مجموعه‎ای است که به جانبازان معلولان به همراه دونفر و خانواده‌های شهدا اختصاص دارد ساخت این مجموعه سال 85 آغاز و در سال 90 به بهره برداری رسیده است، این مجموعه مجهز به سالن بدنسازی، شطرنج، تنیس روی میز، سالن چندمنظوره بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته، استخر و پیست ویلچررانی است.

در این مراسم محمد حاج آقامیر رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه ما در 3 حوزه فعالیت می کنیم گفت: ورزش تندرستی المپیاد ورزشی و ورزش رقابتی محلات که در 374 محله در 30 رشته با حضور بانوان و آقایان به رقابت می پردازند.

وی ادامه داد: اماکن ورزشی از دیگر خدماتی ویژه‎ای برای شهروندان است که تاکنون چهارمیلیون و 550 هزارنفر از بانوان و چهارمیلیون و 150هزار نفر برای آقایان خدمات داشته ایم، که این نشان دهنده استقبال بیشتر بانوان از این برنامه ها است ضمن اینکه بوستان‎های بانوان از جمله پردیس مادر و... توانسته روزانه پاسخ‌گوی نیازمندی های چهارهزار بانوی تهرانی باشد.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه ورزش نه به عنوان یک سرگرمی بلکه به عنوان یک موضوع تربیتی در جامعه ضروریست تصریح کرد: شهرداری تهران توانسته با ارائه طرح های مناسب الگوی خوبی برای تمام شهرها باشد.

تجهیز 735 مدرسه دخترانه به ست ورزشی

آقامیر با بیان اینکه ما به صورت داوطلبانه از سال 91-92 735 مدرسه دخترانه را به ست ورزشی مجهز کردیم، اظهار داشت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای برای آموزش و پرورش آغاز خواهد شد پیش بینی می‎شود 3500 نفر در این طرح شرکت کنند 374 محله و 120 محله داوطلب شده اند که در جهت تقویت برگزاری این المپیاد با مدارس همکاری کنند.

وی با بیان اینکه ما در کشورمان فقط شعار تحکیم خانواده را می دهیم اما برنامه ای برای اجرایی کردن آن نداریم ادامه داد: ما آمادگی تشکیل یک ایستگاه تفریحی ورزشی در یک روز تعطیل در مکانی تفریحی را داریم که دانش آموزان با خانواده های خود بیایند و استفاده کنند پکیج ورزشی را تهیه کرده ایم اگر این پاتوق ورزشی اتفاق بیفتد مشکلات زیادی حل خواهد شد.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین افزود: تهران 67 مجموعه آبی دارد که 34 مجموعه در اختیار سازمان ورزش شهرداری است و بقیه در اختیار سایر سازمان‎ها است که ممکن برخی از این سازمان‌ها کارت‎ها و خدمات ما را نپذیرند اما مجموعه‌هایی که در اختیار سازمان است خدمتشان یکسان است.

افزایش نرخ بلیط فقط در نیاوران

آقامیر در خصوص افزایش نرخ بلیط اماکن ورزشی گفت: ما بغیر از منطقه نیاوران در هیچ کجا افزایش قیمت نداشته ایم و فقط در ماه مبارک رمضان هم طبق مصوبه شورای شهر قیمت‎ها 2 برابر شدند که ما برای جلوگیری از تعطیلی برخی از استخرها در تابستان ماهانه 35 میلیون آب تانکری فراهم کردیم.

وی با بیان اینکه ما در موضوع ورزش خانوادگی به بیش از 70٪ اهداف خود رسیده ایم افزود: شهرداری تهرن تفریحات ورزشی را ابداع کرد در حال حاضر جزوات خاصی را برای تفریحات ورزشی ابداع کردیم ما هر هفته در یکی از مناطق تهران پیاده روی خانوادگی داریم ضمن اینکه به سطوح پایین تر آوردیم و ورزش را به درون خانواده ها بردیم تاکنون 760 ایستگاه دوچرخه سواری در تهران اجرا شد و پایلوت آن در منطقه 8 است.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران ادامه داد: این گام اول ما برای پیشگیری از مشکلات جوانان است اگر ما برای اوقات فراغت جوانان فکر می کردیم امروز با ناهنجاری ها مواجه نبودیم وقتی تحمل برخی رفتارهای اجتماعی را نداشته باشیم خیلی چیزها را از دست می دهیم.

آقامیر در خصوص توزیع نامتعادل مجموعه های ورزشی در تهران توضیح داد: ما یک آمایش متناسب با ظرفیت شهروندان با اماکن فرهنگی نداشته ایم هرکجا که زمین خاکی بوده تبدیل به مکان ورزشی کرده ایم اما در حال حاضر باید برای 5 سال دوم برنامه های مناسب داشته باشیم که احداث سالن های چندمنظوره یکی از این برنامه ها است.

وی با اشاره به کمبود مجموعه ورزشی در منطقه 6 تهران تصریح کرد: ما در این منطقه مجموعه آبی نداشتیم که مجموعه جهان آرا در آن احداث می شود  به علت اینکه سرمایه داران در مناطق جنوبی تهران سرمایه گذاری نمی کنند ما مجبوریم که در این مناطق اماکن دولتی ایجاد کنیم و در مناطق دیگر از جمله منطقه 6 تسهیلات را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم کنیم.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: ما 120 مجموعه چند منظوره را در 5 سال دوم کار شورای شهر تهران بسازیم که به ازای هر محله یک مجموعه داشته باشیم تا سال 94 17 مجموعه آبی و 37 مجموعه چندمنظوره احداث می کنیم امسال هم 13 مجموعه با مشارکت مردم ساخته خواهد شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =