۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۹

سارقی که با معرفی خود به عنوان مأمور ارگان‌های دولتی اقدام به سرقت اموال شهروندان می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس، 12 فروردین امسال مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان قیام و طی تعقیب و گریز با یک دستگاه خودرو پراید مشکی به دستگیری سرنشین آن به نام «رضا . ب» 37 ساله موفق می‌شوند.

در بازرسی داخل خودرو چندین دستگاه گوشی تلفن همراه، مقادیری اسناد و مدارک شناسایی و همچنین بسته قرص‌های خواب آور و یک قبضه اسلحه کمری تقلبی به دست می‌آید که متهم در همان اعترافات اولیه عنوان می‌کند. گوشی‌های تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از زنان جوانی است که به شیوه بیهوشی و با استفاده از آبمیوه مسموم و اقدام به سرقت از آنها کرده است.

با توجه به اعتراف صریح متهم به زورگیری از زنان به شیوه بیهوشی، پرونده مقدماتی تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می‌گیرد.

با ارجاع پرونده به پایگاه هفتم آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید مشکی به دست آمده از متهم دارای سابقه سرقت در شهر شیراز و به شیوه بیهوشی در تاریخ 8 فروردین بوده است.

متهم در خصوص نحوه سرقت خودرو پراید به کارآگاهان گفت: در شهر شیراز به عنوان مسافر سوار یک خودرو پراید شدم و پس از طی مسافتی کوتاه با معرفی خود به عنوان مأمور قوه قضائیه و جلب اعتماد راننده پراید، مدعی شدم که به واسطه ارتباط با برخی مقامات مهم قضایی کشور می‌توانم نسبت به تهیه وام برای او اقدام کنم.

وی افزود: پس از جلب اعتماد و طرح دوستی، به بهانه خرید آبمیوه از ماشین پیاده شدم و در یک لحظه داروی خواب آوری که از قبل آماده کرده بودم را داخل آبمیوه ریخته و به راننده دادم، راننده پراید بلافاصله پس از نوشیدن آبمیوه بیهوش شد و من هم خودرو را به همراه تمام اسناد و مدارک شناسایی سرقت کردم و از آنجا به اصفهان رفتم.

وی ادامه داد: پس از چند روز به تهران آمدم و در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان و در نهایت سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی کردم.

متهم در ادامه اعترافات و در خصوص نحوه مراجعه به شهر شیراز به کارآگاهان گفت: قبل از رفتن به شهر شیراز و زمانی که در 18 اسفند 92 از زندان در شهرستان رشت آزاد شدم، به محض آزادی اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو سواری پراید در شهر انزلی کردم و با پراید مسروقه به تهران آمدم، پس از چندین فقره سرقت به شیوه بیهوشی ماشین را در تهران رها کرده و به شیراز رفتم.

متهم در ادامه اعترافاتش و در خصوص نحوه سرقت به شیوه بیهوشی از زنان به کارآگاهان گفت: پس از سرقت اولین خودرو در شهر انزلی به تهران آمدم، ابتدا یک اسلحه کمری قلابی تهیه کردم و پس از آن در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان جوان و در نهایت سرقت اموال آن‌ها به شیوه بیهوشی کردم.

وی افزود: زمانی که خانمی به عنوان مسافر سوار ماشین می‌شد، فرد دیگری را به عنوان مسافر سوار نمی کردم تا بتوانم نقشه سرقت را انجام دهم، در طی مسیر با معرفی خود به عنوان مأمور ( همراه با نمایش اسلحه قلابی ) و طرح ادعای تهیه کار و یا وام ابتدا اعتماد خانم‌ها را جلب و سپس با دادن آبمیوه مسموم و بیهوش کردن اقدام به سرقت وجه نقد، گوشی تلفن همراه، طلا و جواهرات و دیگر اموال و مدارک همراه آن‌ها کرده و سپس خانم‌ها را در همان وضعیت بیهوش و در کوچه‌های فرعی شهر رها می کردم.

با توجه به اعترافات صریح متهم و همچنین اموال و مدارک به دست آمده از داخل خودرو مسروقه، کاراگاهان موفق به شناسایی تعدادی از خانم‌های جوانی شدند که همگی آنها به شیوه‌ای مشابه (بیهوشی با استفاده از آبمیوه مسموم ) و توسط متهم مورد سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از شکات پس از حضور در پایگاه هفتم آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: 24 اسفند 92 و به مقصد میدان نبوت سوار یک خودرو پراید شدم که راننده آن ابتدا خود را مأمور یکی از ارگان‌های دولتی معرفی کرد و مدعی شد که می‌تواند برای من کاری مناسب پیدا کند.

وی افزود: در طول مسیر و به بهانه صحبت کردن درباره نوع کار مورد درخواست بنده، این شخص اقدام به خرید یک لیوان آبمیوه انار برای هر دونفرمان کرد که به محض نوشیدن آبمیوه دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم و زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم که مدت دو روز است که در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارم .

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با انتشار خبر دستگیری متهم، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران اقدام به شناسایی متهم به عنوان سارق اموال و وجوهات نقد خودیا فریب و اغفال آن‌ها در پوشش وعده‌های دروغین ازدواج یا تهیه وام کرده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد شکات پرونده و همچنین احتمال ارتکاب جرایم مشابه در دیگر مناطق کشور و به منظور شناسایی دیگر شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش متهم از سوی مقام قضایی صادر شده، لذا از همه شهروندان، شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزده خرداد مراجعه کنند.

انتهای پیام/ش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =