به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری سیدتقی سهرابی، مدیر کل روابط عمومی سازمان صداوسیما، درباره بیماری زنده‌یاد بیگلری‌پور و تشییع پیکر ایشان گفت: دکتر محمد بیگلری‌پور رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما در بیمارستان ایران‌مهر شب گذشته ندای حق را لبیک گفت. وی چند وقت پیش به خاطر عارضه ریوی در بیمارستان ایران مهر بستری بود اما متاسفانه درمان‌ها کارساز نبود و دارفانی را وداع گفت.

وی در ادامه گفت: مرحوم بیگلری‌پور از پرتلاش‌ترین آهنگسازان کشور بود که 1240 قطعه موسیقی ساخته است. اولین سرود جمهوری اسلامی را ایشان ساخت و سمفونی‌های انقلاب، ایران و سمفونی حضرت محمد (ص) از آثار ایشان به شمار می‌‌آید. ایشان مدرس و تحصیلکرده دانشگاه تهران بود و سالهاست رهبری ارکسترسمفونیک صدا و سیما را برعهده داشت.

مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما درباره مراسم تشییع و یادبود آن مرحوم توضیح داد: روز شنبه از مقابل مسجد بلال صدا وسیما مراسم تشییع را برگزار می‌کنیم و پیکر ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تدفین خواهد شد. صداوسیما درگذشت ایشان را به خانواده محترم‌شان، جامعه هنر و همه همکاران در رسانه ملی تسلیت عرض می کنیم و برای ایشان علو درجات را خواستاریم.

وی در خاتمه گفت: تمام هزینه‌ها ی بیمارستان آن مرحوم توسط سازمان صدا و سیما تقبل  و پرداخت شده  است. برنامه ریزی می‌کنیم تا مراسم یادبود ایشان یا در روز شنبه یا یکشنبه (1 بهمن)  در مسجد بلال خواهیم داشت.

بنابراین گزارش، مراسم تشییع پیکر رهبر ارکستر سمفونیک صداوسیما صبح شنبه، 30 دی‌ماه، از مقابل مسجد بلال سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =