امام جمعه دماوند سالروز معرفی عراق به عنوان مسئول و آغازگر جنگ را سند مظلومیت ملت ایران دانست

به گزارش آفتاب ری به نقل از سفیرخون، امام جمعه دماوند اظهار داشت: همواره در تحلیل مسائل مختلف، یکی از مسائلی که باید دنبال کنیم توجه به سرنوشت کسانی که از مسیر درست برای رسیدن به اهدافشان استفاده کردند و همچنین کسانی که از مسیر نادرست برای رسیدن به اهدافشان استفاده کردند.

وی ادامه داد: این موضوع هم در قرآن کریم و هم در تاریخ مانند نهضت عاشورا قابل تحقیق می باشد که ببینیم چهره‌های منفی که در مقابل امام حسین ایستادند اولا چه کسانی بودند و سابقه آن‌ها را مرور کنیم و ثانیا عاقبت این افراد را ببینیم که چه شد.

حجت الاسلام ‘محمد علاء الدینی’ بیان داشت: در رابطه با جنگ هشت ساله که نام دفاع مقدس را گرفته است که هم دفاع بوده است و هم مقدس، یعنی این‌که ما هرجوری نخواستیم دفاع کنیم و دفاع ما رنگ قدسی داشت و نی ت‌ها الهی بود و مکتب اسلام در خط مقدم جبهه نمود داشت، نیز باید عاقبت‌ها را نگاه کرد.

این رزمنده دفاع مقدس ادامه داد: در سنگر ما رزمندگانی بودند که با امکانات کم تمام تجاوزگران را نه فقط برای آن‌روز، بلکه برای ابد از تجاوز به ایران ناامید کردند و شاید امروز استعمار به این نتیجه رسیده که ای‌کاش اصلا این جنگ را آغاز نمی‌کرد. زیرا برکاتی که دفاع مقدس برای امت ما داشت، مانند گنجینه‌ای است که هر روز ارزشش را بیشتر نشان می‌دهد و لذا مقام معظم رهبری جنگ را یک گنجینه تمام نشدنی می‌داند و آن‌چه گفته شده تنها یک هزارم واقعیت می‌باشد.

وی تاکید کرد: دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر ناامید کردن متجاوزین، آن‌ها را به اذعان واداشت که واقعیت این جنایت بزرگ صدام را پذیرفتند. در صورتی که قطعا پذیرش این جنایت که صدام آغازگر و مسئول جنگ بود، برای یاری‌کنندگانش خوشایند نبوده و نیست.

حجت الاسلام علاء الدینی تصریح کرد: به تاسف ما در جمهوری اسلامی این سند را به عنوان سند مظلومیت جمهوری اسلامی ایران مورد بهره‌برداری قرار نمی‌دهیم تا ملت‌های جهان به خصوص همسایگان ما بفهمند که مردم مسلمان ایران هیچگاه در طول تاریخ اسلام در این کشور، آغازکننده هیچ جنگی نبوده‌اند.

وی افزود: این که به صورت جهانی اعلام می‌شود که دشمن آغازکننده و مسئول جنگ می‌باشد، فرصت خوبی است تا بر روی آزادگی در مکتب اسلام که مسلک امام حسین(ع) نیز بوده‌است مانور دهیم و تاکید کنیم مکتب اسلام یک مکتب حیات‌بخش است که از خود دفاع می کند، اما هیچگاه جنگی را که خون انسان های بی‌گناه ریخته شود، در اهداف خود قرار نمی‌دهد.

امام جمعه دماوند ادامه داد: امروز از جامعه جهانی نیز انتظار می‌رود که وقتی اذعان به حقیقتی کرده‌اند، باید لوازم آن حقیقت را نیز محیا کند تا همه کسانی هم که به نحوی به صدام کمک کردند، در اختیارش بمب‌های شیمیایی گذاشتند، نیز محاکمه شوند.

وی با توجه به مصادف بودن  سالروز آغازگری جنگ و روز حقوق بشر تاکید کرد: باید تمام لایه‌های دخیل در این جنایت محاکمه شوند و خسارت های وارد شده به جمهوری اسلامی ایران مورد ادعا قرار گیرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =