شهردار فرون آباد گفت: از دیدگاه قانونی ساماندهی دست‌فروشان بر عهده شهرداری نیست.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از پاکدشتی ها؛ مهندس علیان شهردار فرون آباد در دیدار مسئول خدمات شهری با بیان اینکه توجه به دغدغه اجتماعی دست‌فروشی با اهمیت است، اظهار کرد: دست‌فروشی یک موضوع رواج یافته خلاف در جامعه است.
وی اضافه کرد: متأسفانه برخی از دست فروشان برای مردم و عابران ایجاد مزاحمت می‌کنند و عده‌ای هم شغل اصلی آنها دست‌فروشی است که باید برای ایشان کاری کرد. وی با بیان اینکه براساس قانون، شهرداری وظیفه جمع‌آوری و رفع سد معبر دارد، گفت: از دیدگاه قانونی ساماندهی دست‌فروشان بر عهده شهرداری نیست و سد معبر کنندگان متخلف محسوب می‌شوند.
شهردار فرون آباد با بیان اینکه دست‌فروشی اکنون بخشهایی از شهر را احاطه کرده و جنبه حرفه‌ای پیدا کرده است، گفت: دست‌فروشان اکنون به فروشگاه‌های زنجیره‌ای در برخی پیاده رو ها و معابر عمومی تبدیل شده اند و عرض زیادی از پیاده‌روها را بر خلاف خواسته و حقوق عینی مردم تصرف می‌کنند.
وی گفت: برای ساماندهی دست‌فروشان باید کار بلند مدت در شهر انجام دهیم و برای برطرف کردن مشکلات شهر دید کوتاه مدت نداشته باشیم. وی در پایان عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده می توان با کم ترین تنش این دغدغه اجتماعی را رفع و نسبت به کنترل مکان های پاکسازی شده اقدام کرد تا با استمرار این طرح شاهد اجرای نظم شهری در تمامی خیابان های سطح شهر باشیم.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =